e-Use Cd' leri Ne Zaman İçinde Bitirilmeli?

merhaba arkdaşla benim 2006/05 ayında stajlığım başladı şu an 4.cd gidiyorum ve tesmerden bana bir uyarı yazısı geldi. Yazıda cd.leri bitirmediğimi ve bitirdiğim cd.lerin dökümünü gösteren bir tablo vardı. Tesmeri ardığımda cd.leri bu yılın sonuna kadar bitirmemi söylediler aksi takdirde stajlığım iptal olacakmış.Acaba bu doğru mu aynı şekilde olan arkadaşlar var mı? Ben bildiğim staj süresince cd.leri bitirmem gerekiyor. Bir de her cd.nin sonunda soruları yapamadığımız takdirde cd.yi yeni baştan mı alıyoruz yoksa yoksa başka bir sorular mı karşımıza çıkıyor teşekkür ederim.Herkese şimdiden başarılar diliyorum

Ynt: e-Use Cd' leri Ne Zaman İçinde Bitirilmeli?

Merhabalar
Bende seninle aynı durumdayım. 2006/mayıs ayında stajımı başlattım. ve 4.cd e yeni başladım. Bende senin gibi staj süresince bitirilecek sandığım için ağırdan aldım. Neyse yıl sonuna kadar hepsini mi bitirin diyor gelen yazıda .
Kolay gelsin :-\

Merhaba,2005 mayıs stajeriydim.Cd leri staj sonuna kadar bitirmemiz gerekiyordu, sınav başvurusu yaparken e-use tamamlama belgesinin olması gerekiyor ama size uyarı geldiyse bence dikkate alın.Cd sonundaki soruları yapamasanız da tekrar tekrar sorular geliyor cd yi tekrar çalışmanıza gerek yok.

Kuzeyli_61;
sen stajımı öne çekmek için yeterlilik kursuna başvurdun mu? ondan olabilir mi acaba bu yazı?

arkadaşlar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için hayır ben hiç kursa falan başvuru da bulunmadım
kaldıki ben trabzonda yaşıyorum henüz burda kurs olayı yok şimdi sabaha kadar çalışacağız ne yapaım
herkese kolay gelsin sabretelim az kaldı bu işkenceden kurtulmaya herkese selam by

slm arkadaşlar...kuzeyli size nasıl bir uyarı mesajı geldii bende mayıs 2006 stajyeriyim 5 cd deyim bende staj bitmesine daha çok olduğu için ağırdan alıyordum mesajınızı görünce tesmeri aradım cd leri yıl sonuna kadar bitirmemiz gerektiğini söylediler; ayrıca bana neden uyarı gelmedi bunuda anlamış değilim siz böyle bir şeyden bizi haberdar etmeseniz belkide boş yere stajımız yanacaktı.Neyse teşekkürler böyle bir durumu bizlerle paylaştığınız için ..

Selamlar
Tesmer'i bende aradım CD ler yıl sonuna kadar bitecekmiş. Yani 2006/Mayıs stajyerleri CD lerin tamamını 31/12/2007 e kadar bitirmesi gerekiyormuş. Bilgilerinize

merhabalar ;

Bugün odadan bir yazı geldi, aynen şöyle : (bu arada smmm stajım 2006 eylül de başladı)

TESMER tarafından yayımlanan 5 ocak 2005/00006 nolu özelge ile Staj Yönetmeliğinin 10. maddesi gereğince zorunlu eğitime ilişkin CD' lerinizi düzenli olarak takip etmediğiniz tespit edilmiştir.

Staj süreniz boyunca herhangi bir mağduriyet yaşamamanız ve stajınızın tamamlanmış sayılabilmesi için size gönderilen CD' lerde yer alan tüm derslerinizi ekte göndermiş olduğumuz tabloya göre düzenli olarak izlemeniz gerekmektedir.Aksi durumda Staj Yönetmöeliğinin 24/b maddesi gereği iptal edilecektir.

ekli abloya da CD gönderilme dönemleri yazılmış.anlamadığım nokta şu odaya kurslara katılmak için başvuru yapmadım ve yapmayı da düşünmüyorken halen stajımın bitmesine 1 yıl kadar bir süre varken bu yazıyı oldukça anlamsız ve gereksiz buldum , zira stajın CD'ler tamamlanmadan bitirilmeyeceğini ve ve CD tamamlama belgesi alınmadan bitirme sınavlarına katılmanın mümkün olmadığını bilen birisi olarak hangi gerekçeyle böyle bir izahat ve açıklama yapılarak CD leri bitirmem yönünde bir telkin yapılmış anlamak mümkün değil.

sanırım sabrımızı deniyorlar çünkü bu yazı oldukça anlamsız. birkaç gün içinde ivedilikle istemeyerek de olsa CD leri seyredeceğim dikkat ederseniz seyredeceğim diyorum çünkü gönderilen bu CD leri çalışmak teorik olarak mümkün değil, CD seyrettirmeyi eğitim zannediyorlar.

ya sabır...

herkese iyi akşamlar...

merheba arkadaşlar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ben bir şey daha sormak istiyorum 6.cd sonunda sorular var mı yani diyeim 5.cd bitirdiğinde ve 6.cd geçtiğinde karşına sorular çıkıyor peki 6.cd son cd başka cd den devam etmiyoruz bu 6.cd nin soruları varmı ona göre sadece okuyup geçmek istiyorum zaten yıl sonuna kadar bitirmemiz gerekiyor cd.leri zamanımız kısıtlı bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi teşekkür edrim kolay gelsin herkese başarılar

Arkadaşlar slm.. CD leri nezaman bitirmem gerektiği konusunda Tesmeri aradığımda sormuştum ve hepimizin tahmin ettiği gibi tabiki 6 cd de sınav yapılmayacağını öğrendim.Bilgilerinize :D

evet arkadaşlar ben şahidim 6. cd sonunda sınav yokkk :)

bana bir uyarı yazısıda gelmedi
ocak 2008 sonuna kadar bitirin yazıyor sitede.değişiklik mi var
böyle saçma bir uygulama olamaz daha önceden şu döneme kadar bitmesi gerek diye açıklama yapmları gerekirdi