fonradar

Ek-1' in Geç Verilmesi

• Konbuyu başlatan hakankaraalp
  • Başlangıç tarihi
H

hakankaraalp

Ziyaretçi
meraba, mart ayı ek-1 işçi giriş listesini süresi içinde bildirdik yalnız 2 işçimizi bu listeye eklemeyi unutumuşuz bu iki işçi için yeniden bildirim verirsek süresi dışında olduğu için hiç bildirilemeyenlerde olduğu gibi her bildirilmeyen işçi için yine 150 ytl para cezası uygulanacakmı. Kısacası ek-1 bildirimini yasal süresinden sonra vermekle hiç verilmemesine aynı ceza mı uygulanır .

Ynt: Ek-1' in Geç Verilmesi

hiç vermeyin ve rahat olun..bişey olmaz..Ben 2 yıldır hiç göndermiyorum..Ceza falan ne gördüm ne duydum..Boşuna angarya..

günlük süreçte kimse arayıp sormuyor Ek1 - Ek2 evraklarını, ancak işçi şikayeti veya inceleme gibi bir durum ortaya çıkarsa bu evraklar için ince eleyip sık dokuyorlar.

bilginize..

eğer müfettiş inceleme yaparsa tespit edilir yoksa kimse fark etmez. muratt arkadaşım eğer tespit ederlerse geirye dönük ceza yersin haberin olsun

Bizim başımıza geldi. Biz geç verdik hiçbir şey olmadı. Hatta tam 1 yıl geç verdik. Ordaki yetkili hiçbir şey söylemeden kabul etti. Ceza falanda gelmedi. Bence verin geç olsun sorun değil.