fonradar

Ek 19 iptal edilebilir mi?

Snm

Babam 2005 yılında vefat etti. SSK İl Müdürlüğüne annem adına ölüm aylığı baglatmak için 31.12.2007 tarihinde basvurduk. SSK ya baglı olarak 285 gün prim ödemişliği var Askerlik borcu 600 gün öderseniz 885 edecek eger baksa bir kuruma daha kaydınız varsa 900?e tamamlayabilirsiniz dediler. Bagkur kaydı ve birikmiş borcu vardı. Durumumu anlattım 6 ay 17 güne denk gelen bir ödeme yaptım. Ve bana borcun silinebilecegini söylediler. Ve geri kalan borcunu sildiler. Daha sonra askerlik borçlanmasını 450 gün yaparak toplamda 932 günü bulduktan sonra, SSK?ya annem adına ölüm aylıgı almak icin 31.12.2007 tarihinde dilekce verdim. Aradan gecen 4 aydan sonra bana ssk dan ölüm aylıgı baglanamayacağını çünkü en son kaydın bağkura oldugunu söylediler. Bagkurdan da aylık baglanamayacagını çünkü 1800 gün gerektigini söylediler.
Vermiş olduğum ek19 dilekçesini iptal ettirip, su an yürürlükte olan borcları pesin ödeme yoluyla ihtiyacım olan 900 gunu kazanabilir miyim?
Ek-19'da belirtilen su anki prim üzerinden 900 gunu borclansam aylık için hak kazanır mıyım?
Ek 19'dan vermeden önceki borcu 31 milyardı eger borcu pesin ödersem 4,5 milyarla gunleri kazabiliyorum. Ama eger ek-19 da belirtilen sekilde ödersem 900 gun icin en dusuk prim bildigim kadarıyla 210 YTL civarında 30*210:6300 ediyor. Arada neredeyse 2 milyarlık bir fark var.

SSK askerlik ödemesini iade alıp bagkura mı askerlik borclanması için basvurmam gerekiyor?
Biliyorum çok soru sordum ama SSK'nın yanlış yönlendirmesi sonucu hakkımızı kaybettik.Bu işin içinden cıkamıyorum Lütfen acıklayıcı bir cevap verip bana yardımcı olun. Şimdiden tesekkür eder, Çalışmalarınızda başarılar dilerim.