fonradar

Ek1- Ek2 Cezası

melissa

Katkı Sunan Üye
herkese kolay gelsin diliyorum.
merak ettiğim,
bölge çalışma ;işçi giriş ce çıkışlarında verilmesi gereken ek1 ve ek2 bildirilerin verilmediğini nasıl takip ediyor ve ceza kesiyor ? ssk dan mı bilgi alıyor ? ve acaba ceza tutarı ne kadar?

Ynt: ek1-ek2 cezası

Walla bu konularda acemilikten kaynaklanan hatalarım oldu.Her hangi bir cezada yemedik(Ek'leri) göndermediğimizde.
Ancak sıkıntı çalışanın şikâyetinde oluyor,diye biliyorum.
Bölge çalışmanın bu tür takip yaptığınıda zannetmiyorum
Kolay gelsin

Ynt: Ek1- Ek2 Cezası

evet işte benimde merakım ; bu işi acaba ssk dan takip ediyorlarmı ? ve şimdiye kadar bu ek lerden dolayı ceza yiyen varmı acaba?

işalanın şikayeti üzerine iş müfettişi bu belgeleri ister. sunulamayınca ceza gündeme gelir.

sayın nane
biliyosunuz daha önceleri şube ile ilgili sorularım olmuştu.sağol yardımın çok büyük.
işte benim endişem yine bu arada çıkıyor ortaya sorun bölgede şube kaydımın gözükmemesi dolayısıyla şube kapanış dilekçeside vermedim.çalışanları merkeze nakil alıyorum.bundan ötürü ben ek 1 ve ek 2 leri gönderecektim .ama kendimi ele vermek istemedim açıkcası kararsız kaldım. oyüzden sormuştum eğe ssk dan takip ediyolarsa bildirmemek olmaz heralde

henüz ssk ile bir bağlantıları yok. inceleye alınsanızda sizin durumuzu anlayışla karşılayıp ceza uygulamayacaklardır. (çok aksi bir müfettişe rastlamazsanız.) forumdan da okumuşsunuzdur, hala bu bildirimleri vermeyenler var. bence şbden mrke kaydırdığınız çalışanlar için ek vermeyin. çünkü onların ilk girişi (bölge çalışma için) merkeze yapılmış.

sayın nane
verdiğiniz bilgiler doğrultusunda söylüyorum.
siz bu forum için bence gerekli ve değerli bir üyesiniz.
cevaplarınız için çok teşekkürler.