Ek1- Ek2 Hk.

hakan03

Katkı Sunan Üye
merhabalar, 2007ocak döneminin ek1 - ek2 lerini işlerin yoğunluğu nedeniyle göndermeyi unutmuşum durumu yeni farkettim. 3-4 gün gecikmel olark göndersem bir problem olur mu? daha önce böyle bir durumla karşılaşan yada bilgisi olan arkadaşlar ivedi olarak yardımcı olurlarsa sevinirim.

selam ve saygılarımla,

Ynt: Ek1-ek2 Hk.

ek-1 ve ek-2 belgelerini izleyen ayın 15'ine kadar Çalışma Genel Müdürlüğü ' ne göndermeniz gerekmektedir. bu süreyi geciktirmeniz sonrasında İPC olarak her personel için bir asgari ücret tutarında ceza kesimektedir.

siz burada eğer ki geç yollamanız durumunda ceza kaçınılmaz olacaktır . fakat yollamzssanız yine ceza olması kaçınılmazdır fakat ceza kesilmemesi gözden kaçması durumunda gerçekleşir.

risk almak istiyorsanız yollamassınız.

İyi Çalışmalar.

Ynt: Ek1- Ek2 Hk.

ek1 ve ek2 ler titizlikle gerekli merciler tarafından takip edilmemektedir. eğer gönderirseniz ben daha çok dikkat çekeceği kanaatindeyim. Ama durum şu an itibariyle her işçi için ayrı ayrı cezai müeyyideyi gerektirir farkedilirse.

Ynt: Ek1- Ek2 Hk.

Sn.Hakan03
Ek-2 için şöylede yapabilirsiniz. Diyelim ki bu adam ocağın 20 sinde işten ayrılmış siz bunu şubat 1 diye gösteririsiniz cezasından kurtulabilirsiniz. ayrılan işçi bu arada işe girmiş olsa bile ssk da iki taraftan sigortalı olmak sorun teşkil etmiyor diye biliyorum .
Ancak ek-1 için bir fikrim yok