fonradar

EK1 EK2 Kaldırılmalı

aknsbs

Katkı Sunan Üye
Ek-1 Ek2 kaldırılmalıdır Zaten her ay ssk ya verdiğimiz bilgileri birde çalışma bakanlığına vermenin ne gibi bir mantığı vardır.Gerekli alt yapı ve kanunsal çalışmalar yapılarak bu eziyetten birilerinin bizi kurtarması gereklidir.Bütün Türkiyedeki Firmaların ek-1 Ek2 lerini ankaraya gönderdiğini düşününce ankarada binlerce kişimi çalışıyor acaba bunlar tek tek giriliyor herkesin dosyalarına takılıyor Hiç sanmıyorum bence atılıyor bir yere.

Bu durumla ilgili oalrak neler yapabiliriz görüşleriniz bekliyorum

İyi çalışmalar.

Ynt: EK1 EK2 Kaldırılmalı

bu olay kendiliğinden ister istemez kalkacak. herşey otomasyon sistemine geçti fakat şu an alt yapı tam olarak oturamadığı için kurumlar arası iletişim net olarak sağlanamamaktadırç ama raylar yavaş yavaş yerine oturmak üzere. az daha sabır

Sanırım bu formlar Sendikalar kanununda yapılacak bir düzenleme ile kaldırılıyor.

Sevgili arkadaşlar,

Bu konu forumda defalarca ele alındı zaten. Şimdi bunu konuşmak yerine icraat yapmak isteyenler Ek-1 ve Ek-2 lerin kaldırılması için doğru adrese gönderilmek üzere başvuru dilekçesi örneği ile beraber ilgili adresleri de eklerse şuraya, insanlar hassasiyet gösterip, sadece lafta bırakmayıp dilekçe gönderirlerse, binlerce işveren ayı şeyi yaparsa, daha hızlı sonuç alınabilir...

Arkadaşlarımızın Ek-1 ve Ek-2 lerin kaldırılmasını beklemeleri yerine kaldırılmasında pay sahibi olmaya davet ediyorum.

Merhaba,

Şuan için Bölge Müdürlüklerinin yada Genel Müdürlüğün bu konu hakkında yapacakları bir durum söz konusu değil. Ogün bey'inde söylediği gibi bu konu sendikalar kanununu ilgilendiriyor. Devlet için ne güzel açılmış bir ceza (para) kapısı bizler içinde artı bir külfiyet.

Aynı temenni bence İşkur'a verilen İAB'ler içinde geçerli.. Zaten aylık prim bildirgesinde çıkış sebebi yazıyor, değil mi??

geçen zonguldağa konferans için gelen sgk başkan yardımcısı Tahsin Güneye bu soru yöneltildi. sgk da otomasyon tam olarak oturduğu zaman onlarda kalkarak sadede sgk ya yapılan bildirimler yeterli olacak dedi. ama zaman belli değil.