fonradar

Eksik Fatura

merhabalar..

ben bi şirkette ön muhasebe elemanıyım.. üçüncü ay faturlarımdan biri eksik kime kestiğimi bulamıyorum..

bunu karsısında nasıl bı sorunla karsılasabilirim acaba..

kolay gelsin..

merhabalar..

ben bi şirkette ön muhasebe elemanıyım.. üçüncü ay faturlarımdan biri eksik kime kestiğimi bulamıyorum..

bunu karsısında nasıl bı sorunla karsılasabilirim acaba..

kolay gelsin..
Geçmiş olsun.İrsaliye kesiliyorsa oradaki sıradan bulunabilir.Cari hesap tutuluyorsa belge olmadığı halde ödeme yapan kart çekilenleri kontrol ederek ve tarihler çakışırsa bulunabilir.Sadece tüketiciye hitap eden irsaliye kesmeyen firma iseniz
belgeler ile günlük gelir kasa ve kart geliri ve variler toplamından kontrol ile bulabilirsiniz.Sadece benzer ürünler satılıyorsa her tüketici 1 adet alıyorsa benzer tutarlarda olabilir.Rakamlar B Formunda beyan gerektiren 8000 tl yı aşıyorsa karşı taraf beyan edeceğinden sizden beyan gelmez ise hemen anlaşılır
kdv beyanı içinde bu kayıp fatura bulunması lazımdır.Az fatura kesen her zaman belli bir müşteri grubuna hitap ediyorsanız müşterilerle mutabakat yapılarakda bulunabilir.Galiba biraz eskimiş kopyası ters konulan gibi hatalar anında verilirken görülmesi lazım daha çok dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.Umarım çabuk bulursunuz bulunmaz ise faturadaki miktara göre sonuçların bedeli değişken olur.