fonradar

Eksik Gün Bildirim Fromu hk.

mrb ben kasım ayına ait eksin bildirim formunu aralığın 25 inde verdim formu sgk ya ay sonuna kadar verebiliyoz sanıyordum ama ama sonradan sgk ya telefın açtım ne zaman veriliyor diye ayın 23 üne kadar verilmesi gerektiğini söyledi bu konuda bilgisi olan varmı?

Ynt: Eksik Gün Bildirim Fromu hk.

Konuyla ilgili tebliğde "Diğer taraftan, kamu işyerleri ve toplu iş sözleşmesi imzalanan işyerleri hariç olmak üzere, ay içinde bazı iş günlerinde çalıştırılmadığı ve ücret ödenmediği beyan edilen sigortalıların eksik çalıştıklarını ispatlayan belgelerin Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 10 nolu ekinde yer alan belge ile aylık prim ve hizmet belgesinin verilmesi gereken süre içinde işyerinin bağlı bulunduğu Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüğüne elden verilmesi veya aynı süre içinde posta ile gönderilmesi gerekmektedir." denmektedir. Yani takip eden ayın 23.üne kadar verilmesi gerekmektedir.

Forumda çokça yazıldı. Sormadan önce arasanız ve okusanız daha çabuk sonuca ulaşırsınız.

teşekkürler cevabınız için ben forumda aramıştım eksik gün bildirimi hakkında ama hiç bir konu açılmamıltı emin olun yoksa açmazdım yeni bir konu

bişey daha sorucakım ben 25 inde vermiştim 2 gün sanra yani bu durumda ceza gelicek deyil mi