fonradar

Eksik gün bildirimi hk.

stajyer32

Katkı Sunan Üye
Eksik gün bildirimi ek-8 hazırlayacağım.
Temmuz ayında bir personel dr.'a gitmiş. dr aynı gün işbaşı yapmış. fakat biz 1 gününü kesmişiz.(personel işe gelmedi)
bu kişinin aynı gün iş başı raporu ile eksik gün bildiriminde 1 gün istrahat yazabilir miyiz

Ynt: eksik gün bildirimi

Aynı gün işbaşı raporu varsa eksik gün sebebi istirahat olmaz, işçi bundan bağımsız işe gelmemiş, eksik tutanağı düzenlemeniz yerinde olur.

Ynt: Eksik gün bildirimi hk.

Farklı kanun türlerinde aynı ay içinde bir kaç bildirge verilmesi durumunda eksik gün bildirim formunu tek mi veriyorsunuz ya da her bildirge için ayrı ayrı mı veriyorsunuz?

Eksik gün bildirim formu farklı nedenleri olsa da(İstirahat, Ücretsiz izin)gibi tek bir formda verilmelidir.

ben başka birşey sormak istiyorum
temmuz ayının e bildirgesini verirken eksi günü olanları
31 güne tamamlamamızı istiyor
bu konuda bilgisi olan varmı
kolay gelsin.

Sorum yanlış anlaşılmış, farklı nedenler değil aynı işyeri için farklı bildirge türleri ya da farklı kanun türlerine göre bildirge için sormuştum. Örneğin aynı işyerinde 5510, 14447 ve 84447 kanun çeşitleri ile ayrı ayrı verilen bildirgeler için bu bildirgelerdeki eksik günleri tek formda veriyorsunuz.

Ben tek formda veriyorum sorun çıkmadı şimdiye kadar ama eksik gün kontrollerini bir kaç yıl geriden kontrol ettikleri için sorun çıkar mı bilmiyorum..