Eksik Gün Bildirimi

pascal

Katkı Sunan Üye
550 sayılı yasada çalışan personelin eksik gün bildirimini sgk ya bildrirken acaba posta ile mi yollayacağız yoksa e sigorta üzerinden mi ? ve son gönderme tarihi nedir ? lütfen bilen arkadaşlar tam destek hep destek istiyorum

Ynt: eksik gün bildirimi

şu puantaj fotokopileriyle yollanan eksik günden bahsediyosun demi?

personel hani raporlu ücretsiz izinli olduğunda yolladımız ek-8

Ek-8 konusunda bir değişiklik yok şuan için.Elden/posta ile göndermeye devam.
Ancak bunun içinde sistemde altyapı çalışmaları yapılıyor.
Bu evrakda tahminime göre kısa zamanda internetten gönderilebilecek.

teşekkürler ama son gönderme ne zaman ayın 23 ümü yoksa sonu mu

selamlar
eksik gün bildirimlerinde eğer işçi sıhhi raporlu ise e bildirge giriş sayfasında bulunan İşveren Vizite Kağıdı ve Çalışamazlık Bel. Girişi olan bölümden çalışamaz belgesi doldurmanız gerekir.doldurduğunuz çalışamazlık belgesinin bir çıktısınıda elden veya posta ile göndereceğiniz ek-8 belgesine eklemeniz gerekiyor.

tulek ' Alıntı:
selamlar
eksik gün bildirimlerinde eğer işçi sıhhi raporlu ise e bildirge giriş sayfasında bulunan İşveren Vizite Kağıdı ve Çalışamazlık Bel. Girişi olan bölümden çalışamaz belgesi doldurmanız gerekir.doldurduğunuz çalışamazlık belgesinin bir çıktısınıda elden veya posta ile göndereceğiniz ek-8 belgesine eklemeniz gerekiyor.
biz bu çıktılar hiç koymadan da sgk kabul ediyordu ama

Kurum bildirgeleri ekleri olmadan kabul ediyorsa daha sonraki süreçlerde ekleri isteyebilir veya yaptığınız bildirimleri geçersiz sayabilir.
Kurumdaki görevli personelin buna dikkat etmemesi sizi zor durumlara sokabilir.

tulek ' Alıntı:
selamlar

Bu belge geçerli bir belge olarak kabul edilmeyebilir. Sağlık nedeni ile eksik gün için sağlık kurumunun çalışana vermek zorunda olduğu belge fotokopisini eklemek gerek.

nane ' Alıntı:
tulek ' Alıntı:
selamlar

Bu belge geçerli bir belge olarak kabul edilmeyebilir. Sağlık nedeni ile eksik gün için sağlık kurumunun çalışana vermek zorunda olduğu belge fotokopisini eklemek gerek.
zaten ek8 e ek olarak kişinin rapor kağıdı konuyor ayrıca e sigortaya yapılan bildirimin yazıcı çıktısını koymaya gere yok ki

zzaten eksik günleri kuruma verirken arkasına iş görmezlik raporunun fotokopisi konuyor.ayrıca internetten alınan belgenin eklenmesine ne gerek? :-\

arkadaşlar ya ben eskiden bu iş görmezlik belgelerinin fotokopisini çeker eksik günün arkasına zımbalar kuruma verirdim.şimdi ayrıca iş görmezlik belgesini işveren çalışmazlık belgesi girişinden de mi bildirecem.acele cevappppp lütfen ???

ESRABEN ' Alıntı:
arkadaşlar ya ben eskiden bu iş görmezlik belgelerinin fotokopisini çeker eksik günün arkasına zımbalar kuruma verirdim.şimdi ayrıca iş görmezlik belgesini işveren çalışmazlık belgesi girişinden de mi bildirecem.acele cevappppp lütfen ???

Evet.
Gelen raporun fotokopisini Ek-8' in arkasına ekleyerek ilgili Sgk müdürlüğüne vereceksiniz.Buna ilave olarak

www.sgk.gov.tr > İŞVEREN > İşveren Vizite Kağıdı ve Çalışamazlık Bel. Girişi

kısmından bildirim yapacaksınız.

ZİNDAN ' Alıntı:
ESRABEN ' Alıntı:

Evet.
Gelen raporun fotokopisini Ek-8' in arkasına ekleyerek ilgili Sgk müdürlüğüne vereceksiniz.Buna ilave olarak

sayın zindan;
İşveren Vizite Kağıdı ve Çalışamazlık Bel. Girişinden vermek zorunlumu? Ayrıca son veriliş tarihi ek-8 ve aphb de olduğu gibi ay sonu mu? Resmi dayanak gösterirseniz sevinirim.

ZİNDAN ' Alıntı:
...

Böyle bir zorunluluk yok. İsteyen işveren yapabilir. SGK'nun üzerimize yıkmaya çalıştığı bir uygulama.
İnt. bildirimin amacı çalışanın hem kurumdan işgöremezlik alması hemde raporlu olduğu halde işverene haber vermeyip çalışarak ücret alması nedeniyle yapılan üçkağıdı önlemek.

sayın nane;
kurumdan işgörmezlik alması için sgk aphb'sinde raporlu olduğunu görmeden parayı veriyorsa bu devletin sorunu işçi çalıştığı günün parasını işverenden alabilir ayrıca tespitinde işverenin iyi niyeti gözönüne alınarak işçiden sgk o parayı geri tahsil edecektir. Bence böyle bir durum söz konusu olamaz devlet kendi parasını aphb de görmeden yedirmez.

nane ' Alıntı:
SGK'nun üzerimize yıkmaya çalıştığı bir uygulama.
Benim düşüncem bu. Yazının devamı kurumun bize sunduğu mazaret.

of resmen kagıt kalabalığı.iş görmezlik belgesini internetten kuruma bildiriyoruz bide eksik günle elden veriyoruz.sanki ikisi ayrı ayrı kurumlarmış gibi.ona ayrı bildir ona ayrı bildir. :mad: