Elden Verilen Maaşları Nasıl Kanıtlayabilirim ?

Öncelikle merhabalar, patronum her ayın başında sürekli kendinde olan banka kartlarına parayı yatırıyor ve o an çekiyor.

Bize elden maaş veriyor. (2000) maaşları da artık düzenli vermiyor.15.nci yılımı doldurmak üzereyim.
Basın'da çalışıyorum. Ama bordro imzalıyoruz. Maaşımızı aldığımıza dair. (Asgari ücretten) Bu arada tabii olarak da SGK'ya asgari den yatırıyor. Bu arada bize elden verdiği parayı sarı sarı kağıtlara yazıyor. (Örneğin Mayıs ayına mahsuben 1.000 TL) diye.

Şikayet edeceğimi paylaştığımda bu işlerin uzun sürdüğü ve hiçbir şekilde parayı tam olarak alamamaktan bahsediyorlar. Sizden ricam nasıl bir yol takip etmeliyim?

merhaba,

maaş kartlarınızı ilk başta geri alın derim ben.Bankayı arayarak iptal edin,sonrasında yeni kart talebinde bulunun.
Böylelikle sizin bu konuda ciddi olduğunuzu anlasınlar.Sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş müfettişliğine giderek şikayet dilekçesi verin.
Onlar gereğini yapacaklardır.Ama işten çıkarılmayı göze almış olmanız gerekiyor.
Bakanlığın denetimleri sonucu çıkan sonuçlara göre ya hakkınızı alırsınız yada mahkeme sürecine başlarsınız diye düşünüyorum.
yanlış verilmiş bilgim varsa forum arkadaşların düzeltecektir. :)