fonradar

Elinde hiç bir evrak olmayan ltd sti nin kapatılması

merhaba
arkadaşlar
öncelikle cok karmasık oldugunu belırtmek ısterım yardımcı olursanızda memnun olurum cunku benım sorunum sıradısı bır durum

2001 yılında ıkı ortaklı 50 mılyar sermayelı bırsırket kurduk ıkı ortak ancak ıkı ay sonra anlasamadık ben ayrıldım ancak hısse devrı falan yapmadım.sonra dıger ortagım sırketın tum evraklarını malımusavıre teslım etmıs tabıkı bu sure ıcınde ben defalarca ortagıma hısselerın devralmasını ıstekte bulundum maddı durumu olmadıgından devralmadı tabıkı sırket malıyede terk gözuktu ıkı ay sonra
ancak malı usavır calısmayan sırkette ıscı calıstırmıs ve fatura kesmıs bızım haberımız yok vergı daıresındede hıcbır beyannamede yok sadece e bıldırgeyle sskya göndermiş tabıkı bu durumu bız yenı ögrendık ancak ben 2001 yılında sırketten ayrılınca savcılıga sıkayet ettmıstım ortagım ve malı musavır hakkında sahte fatura duzenlenıyor ılgım yok dıye sımdı elımızde ne defter var nede kurulus bılgılerı sızın anlayacagınız sadece noterden sırketın ortagı olgumuza daır belge var ortada dıger ortak yok malı musavır yok defterler yok ama borc var bu durumdan nasıl kurtulabılırım ayrıca sgkya basvuruda bulundum savcılıga basvuruda bulundum ama bu durumlar benı borctan kurtarmıyor sırket ortagı oldugumdan dolayı bu durumda gecmıs borclardan nasıl kurtulabılırım bu borcların dıger ortaga aıt oldugunu ayrıca bu sırketı nasıl fesh edebılırım bılmıyorum

yardımcı olursanız memnun olurum

Ynt: Elinde hiç bir evrak olmayan ltd sti nin kapatılması

bence konusunda uzman bir avukat ile görüşüp şirketin feshedilmesi için dava açabilirsiniz bir de bahsi geçen kişi gerçekten mali müşavir mi bu konuda smmm odasından bilgi ve destek alabilirsiniz ::)

Ynt: Elinde hiç bir evrak olmayan ltd sti nin kapatılması

Teşekkürler
ilginize evet mali müşavir zaten belgesıde fesh edıldı