fonradar

Emzirme Ödeneği Hakkında

işçinin eşi sigortalı değil ve doğum yaptı. Ancak baba yani işçiye emzirme ödeneği, koşullarını sağladığı için verilecek. sgk bunun üzerine işçinin adına iş göremezlik raporu düzenlemiş. bana mail geldi. çalışmazlık girişini sistemden onaylayın diye. raporun başlangıç tarihi 27.07.2015 ama bitiş tarihi yok. çalışmazlık girişi sisteminden hem rapor tarihi olarak hemde t.c kimlik no olarak sorguladım ama rapor sistemde çıkmıyor. sgk yı aradım. e- bildirgenin son gününe kadar çıkmazsa bilgi verin dedi. ne yapmam gerekir?

Merhabalar Şimdi bizimde bir personelin eşi doğum yaptı ve emzirme ödeneği almak için başvurdular ama sgk herhangi bir rapor düzenlemedi ve giriş yapılmadı babanın bazı evraklarla başvurması gerekiyormuş sadece işverenin e viziteden herhangi bir şey yapması gerekmiyordu. Sizin ki tuhaf geldi neden rapor giriyor ki sgk anlamadım.

Benim de başıma gelmişti bu durum, bildirmeye gerek yok. Sadece işverene bildirim yapılıyor o kadar.

Benim de başıma gelmişti bu durum, bildirmeye gerek yok. Sadece işverene bildirim yapılıyor o kadar.
Konu güncelinden hareket ile
Sayın yetkili Sigortalınız için istirahat raporu sisteme
kaydedilmiştir. Rapor 13.01.2023 / null tarihleri arasında olup
işveren onayı beklemektedir. RAPORA İLİŞKİN BİLGİLER İşyeri Numarası :
1481737 İşyeri Ünvanı : null Sigortalı TC Kimlik No: *************
Sigortalı Adı : *********** Vaka : EMZİRME ÖDEMESİ Rapor Dönemi :
13.01.2023 / null

Ceza almamak adına Manuel giriş mi yapmamız gerekir.?

Konu güncelinden hareket ile
Sayın yetkili Sigortalınız için istirahat raporu sisteme
kaydedilmiştir. Rapor 13.01.2023 / null tarihleri arasında olup
işveren onayı beklemektedir. RAPORA İLİŞKİN BİLGİLER İşyeri Numarası :
1481737 İşyeri Ünvanı : null Sigortalı TC Kimlik No: *************
Sigortalı Adı : *********** Vaka : EMZİRME ÖDEMESİ Rapor Dönemi :
13.01.2023 / null

Ceza almamak adına Manuel giriş mi yapmamız gerekir.?
Herkese merhaba

SGK'nın yapmış olduğu açıklamada ''Emzirme ödeneğine hak kazanan sigortalıların ödeneklerini almaları için Kuruma talep dilekçesi verme şartı kaldırılmıştır. Emzirme ödeneği, sistemde görülen emzirme ödeneği raporuna istinaden otomatik olarak ödenmektedir.''

İşverene yapılmış bilgilendirme amaçlı mesaj olup eğer istirahat raporu(geçici işgöremezlik)olsaydı raporda bitiş tarihi olması gerekirdi.

SGK'ya rapor girişi yapılmaması gerekir.