fonradar

En Kolay En Anlaşılır Vergi Mevzuatı Takibi Nasıl Yapılır ?

• Konbuyu başlatan champell59
  • Başlangıç tarihi
C

champell59

Ziyaretçi
Sevgili Üstadlar,

Sizlerin desteğiyle mesleğin daha çok başında olan bizler bu mesleği sizden aldığımız bayrakla daha da ilerilere taşımak istiyoruz. Yanlız bu konuda sizlerin de desteğinizi almak istiyoruz. Başlıktan da anlaşılacağı gibi biz yeni meslek mensuplarının mevzuatı takip konusunda sizler kadar tecrübeli olmadığımız bir gerçek. Bu sorun eminim tecrübeli tecrübesis bütün meslek mensuplarının sıkıntılı olduğu bir süreç. Yazdığım başlığın altında ''en kolay, en anlaşılır şekilde mevzuatı nasıl takip edebiliriz'' konusunda sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Uyguladığınız sistemleri öğrenmek ve uygulamak istiyorum. Bu konuda vereceğiniz fikirler bizler için çok önemli. Hepinize saygılar sunuyorum.

Ynt: En Kolay En Anlaşılır Vergi Mevzuatı Takibi Nasıl Yapılır ?

her konuda internetten indirip makale okumanı tavsiye ederim ayrıca
her açılan forumları takip et ve zamanın varsa forumların eski tarihlilerini yani hepsini sırayla oku önemli gördüklerini yazdır ve devamlı okumanı
kısaca çalışmalısın

Ynt: En Kolay En Anlaşılır Vergi Mevzuatı Takibi Nasıl Yapılır ?

internet açılış sayfanız öncelikle vergi mevzuatı ile ilgili olsun.her açtığınızda sürekli önünüze gelir.Örneğin alomaliye sitesi buna çok uygun.Bu tip yayın yapan bir siteye de abone olmanızda fayda var.Sürekli pc karşısındaysanız her değişiklik ve yayın mail ile size ulaşır ve daha rahat incelersiniz. Masanızda sürekli cep kitapçıkları bulunsun,özellikle pratik bilgilerin bulunması iyidir. Kendinize makale ve tebliğ (sirküler) klasörü yapın.Bu klasörü vergi türlerine göre bölümleyin.Sizi ilgilendiren her çeşit makale,tebliğ veya sirküleri print ederek klasörleyebilirsiniz.Basılı vergi yayınlarına da abone olabilirsiniz.Gelen kitapçıkları okuyun.özellikle,soru-cevap bölümleri,danıştay kararları bölümleri bu açıdan faydalıdır.Öncelikle siz öğreneceksiniz ki sonrasında öğretesiniz.
Şimdilik bu kadar,saygılar ve başarılar.