Engelleri ''Mavi Kapakla'' Aştılar

Üyelik
6 Eyl 2005
Mesajlar
1,802
Konum
İstanbul
AĞRI (AA) - Patnos Belediyesi'nce başlatılan ''Engelleri Aşalım''' adlı kampanya kapsamında toplanan 400 bin mavi kapak engellilere umut ışığı oldu.
Patnos Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz, belediye binasında düzenlenen programda, kampanya kapsamında toplanan kapakları Patnos Yardımlaşma Deneği (PAYDER) Başkanı Engin Taşdemir'e teslim etti.
Yılmaz, yaklaşık bir ay süren kampanyaya belediye çalışanları ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, bu süre içerisinde 400 bin mavi kapak toplandığını söyledi. Kampanyayla engelli vatandaşlara katkıda bulunmak istediklerini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:
''Patnos Belediyesi çalışanları olarak başlatmış olduğumuz kampanya ilgi gördü. Bu kampanyayla hem çevremizi koruduk hem de engelli vatandaşlarımızın bir nebze olsun yanlarında olduğumuzu hissettirdik. Biz belediye olarak yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımızı unutmadık. Şehir içi toplu taşıma araçlarımızdan tutun, yeni açtığımız yollarda engelli vatandaşlarımızın rahat hareket etmeleri adına imkanlarımızı gözler önüne koyduk. Gerek engelli rampası olsun gerekse engelli asansörümüzü araçlarımıza yerleştirerek her türlü çalışmayı yaptık.''
Yılmaz, toplanan mavi kapaklarla 6 engelliye akülü araç alınacağını ifade ederek, kampanyaya katkıda bulunanlara teşekkür etti.
PAYDER Başkanı Engin Taşdemir de kısa sürede çok sayıda mavi kapak toplandığına dikkati çekerek, ''Toplanan 400 bin kapakla 6 engelli vatandaşımızın engellerini yok edeceğiz. Toplanan kapaklar Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne gönderilecek. Bize 6 adet engelli akülü araç gönderilecek'' dedi.
 
Üst