Envanterde Stok Nasıl Aktarılır ?

Meraba arkadaslar muhasbeci benden ebvantere yazdirmak icin yil sonu stogu istedi ama bnden once caliasan bayanin bakinca pek bisey anlamadim nasil yapicam yardimci olursaniz sevinirim

Son düzenleme:

URUM79

Tanınmış Üye
Yıl sonu stoğunu şimdimi istiyor.? Elinizde o dönemde yapılmış sayımınız var ise kendisine excel de hazırlayabileceğiniz
Stok Kodu Ürün Adı Miktar Maliyet Tutarı şeklinde sütünlar hazırlayıp gönderebilirsiniz.

Aslinda onceden hazirlanmis vardi onun gibi yaptim excelde giren urun adlari ve faturalara gore cikanlarin yazili oldugu bri dosya excelde hazirladim ama uyil boyunca yapilan yazar kasa fisleride isledim onceki islenlerdee yazar kasa 100 bin tl ise stoktan dusulen turar 300 bin gostermis bu takami neye gore yazdigini anlayamadim onceki calisan bayanin bnde yaptim ama dogrulugndan emin degilim yada bir yanlis yapriysam bir cezasi var mi

Son düzenleme:
Birde cogu firma gibi bazi pesin satislarda fatura kesmiyoruz o bayanda isten cikinca bn bakiyorum yerine soracagimda kimse yok yardimci olursaniz sevinirim mesela resmi gorunen stok nasil hesapliyorsunuz?

Meraba arkadaslar muhasbeci benden ebvantere yazdirmak icin yil sonu stogu istedi ama bnden once caliasan bayanin bakinca pek bisey anlamadim nasil yapicam yardimci olursaniz sevinirim

O muhasebeci sanırım sizden yıl sonu değilde 30 haziran stok durumunu istiyor bunu nasıl yapacağınızı o size bir kere öğretmesi lazım öğretmeden nasıl isteyebilir

Volkan 24 arkadaşın da dediği gibi muhasebeci sizden geçici vergi beyannamesini vermek için 30.06.2017 stoğunu istiyordur. İşletmeler dönem sonlarında stoklarının fiili envanterini ve kaydi envanterini tespit ederler. Gerçek stok ile muhasebe kaytılarında ki stoklar eşit mi değil mi diye. Burada sizin yapmanız gereken Bu iş ile ilgilenen arkadaşlara depocu vs.. stokları dönem sonlarında (mart,haziran,eylül,aralık) saydırmanızdır.