fonradar

Eski Hükümlü Kadrosundan

MERHABA ;2018 YILINDA ESKİ HÜKÜMLÜ KADROSUNDAN İŞCİ STATÜSÜNDE TEKNİSYEN OLARAK İŞE GİRDİM 2016 TARİHİNDE İŞLEDİĞİM BİR SUÇTAN DOLAYI 2 YIL HAPİS CEZASI ALDIM ALDIĞIM CEZADAN DOLAYI 1 GÜNLÜK CEZAEVİNE GİRDİ ÇIKTI YAPARAK DENETİMLİ SERBESTLİK KAPSAMINDAN FAYDALANABİLECEĞIM. FAKAT GEREKCELİ KARARDA TCK NIN 53/1 :

Madde 53- (1) Kişi, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak; a) Sürekli, süreli veya geçici bir kamu görevinin üstlenilmesinden; bu kapsamda, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliğinden veya Devlet, il, belediye, köy veya bunların denetim ve gözetimi altında bulunan kurum ve kuruluşlarca verilen, atamaya veya seçime tabi bütün memuriyet ve hizmetlerde istihdam edilmekten, b) Seçme ve seçilme ehliyetinden (…) (2) , c) Velayet hakkından; vesayet veya kayyımlığa ait bir hizmette bulunmaktan, d) Vakıf, dernek, sendika, şirket, kooperatif ve siyasi parti tüzel kişiliklerinin yöneticisi veya denetçisi olmaktan, e) Bir kamu kurumunun veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşunun iznine tabi bir meslek veya sanatı, kendi sorumluluğu altında serbest meslek erbabı veya tacir olarak icra etmekten, Yoksun bırakılır.

MADDESİ VAR. İŞİMLE İLGİLİ SIKINTI OLURMU.İŞLEDİĞİM SUÇ İŞE GİRİŞ TARİHİNDEN 2 YIL ÖNCE OLAN BİR SUÇ. TEŞEKKÜRLER.

Bir hukuk forumuna yazmanız daha sonuç alıcı olur veya bir avukata danışmak, bu forumda hukuk ağırlıklı sorularınıza cevap bulamayabilirsiniz