fonradar

Euro 2008 de Türkiye Grupta Kaçıncı Olur?

Euro 2008 de Türkiye grupta kaçıncı olur?

• 1. Olur

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2. Olur

• 3. Olur

• Sonuncu Olur

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Euro 2008 de Türkiye grupta kaçıncı olur?

Gruptan çıkalım da, hepsine razıyım. Ama 2. oluruz gibi geliyor.

Ynt: Euro 2008 de Türkiye Grupta Kaçıncı Olur?

Çok zor. bakalım Portekiz maçı gösterecek.

İnşallah yanılırım ama, ben bu yıl pek ümitli değilim.

bence bu sene takım güzel, birinci oluruz, en kötü ikinci oluruz.

Sonuncu olur. ;D :p ;D

Şimdi o zaman bu tahminleri yapanlar desteksiz olmasın. Biri sonuncu olur diğeri lider çıkar diyor. Herkes açıklama yapsın bakalım gerekçeler neler.

Yıllarca tek pivot Hakan a endeks li bir futbol anlayışından, kısa boylu tek forvet Nihat a dönüş nasıl olacak özellikle uzun boylu çek ler kaşısında merak ediyorum, herhalde araya paslarla nihatın arkasına hızlı oyuncular sürülecek tuncay gibi , eh bi de lig de sonradan girip gol atan semih var ki bu noktadan sonra orta yapmaya başlayacaz sanırım, yalnız nihat+emre+arda+vb... = boy, fizik sorunumuz var , omuz omuza mücadeleleri pek göremeyecez sanırım zira omuzlar aynı yükseklikte değil.

Türkiye eskisi gibi vucuda dayalı oynamıyacak bence. teknik özellikleri yüksek bir çok futbolcu var. uzaktan şutu deniyebiliyorlar yada çalımlarla ilerliyen dripling atabilen oyuncu sayısıda yüksek. tek sıkıntı defans ve kale bence büyük bombalar orda patlar gibime geliyor. volkan a güvenmiyorum açıkçası. defansın sağınada sabriyi koyarsa ilk maçta rezil oluruz gibi geliyor. ronaldoya çok malzeme çıkar. :)

Ben Türkiyede gol vuruşu en iyi olan Fatih Tekke 'nin takımda olmamasını çok büyük handikap olarak değerlendiriyorum.4-3-3 oynuyoruz ama santforumuz nihat 4-3-3 oynuyorsan sağdan soldan ortalar yapıcaksın demektir.Bunun içinde santforun gökhan ünal-hakan şükür-fatih tekke üçünden biri olmalıdır ama ne yazıkki 3 üde yok
Ben guruptan çıkamayacağımızı düşünüyorum çıkarsak süpriz olur

Daha önceki Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katıldığımız kadar heyecan duymuyorum, açıkçası bu turnuvaya katılacak olmamızdan.Yanılmıyorsam bu duyguya sadece ben sahip değilim, çevremdede aynı hisleri görüyorum.Bunun nedenide FUTBOL' a kayıtsız kalmaya başlamadığımıza göre, nedeni A Milli Takım Yönetimi, Hocası, kadro seçimi, futbocular vs.. etkilemiş olabileceğini düşünüyorum.

Bir kere Federasyon seçimlerinde olan onca dalavere dolabın çevrilmesi Milli takımlarda neler dönüyor diye düşündürmüştür bizi.A milli takım hocası sayın FATİH TERİM' in burnu büyük konuşmaları ( ben ders almam veririm tarzı.) .Sanki toplumda şu Milli takım sıfır çeksede şu F.Terim milli takımın başından gitse, diyen sesler yükselmeye başladı gibi.İnsan yaptığı işin değerini bilecek, o konumun saygınlığına zarar vermeyecek karakterde olmalı, ona göre davranmalı, ona göre hareket etmelidir.

Fatih terim kadro seçiminde kendisine göre haklıdır.Diyetini ödiyebileceksede istediği oyuncuyu seçebilir.Ama başarısız olduğu zaman pişmiş kelle gibi, görevinde kalmamalı, mazaretler uydurmamalı.Bedeli istifa ederek ödemeli bence.

Bizde acizane futbol bilgimizle, gönlümüzden geçen oyuncuları kadroda görmek isterdik.Fatih Tekke gibi Ümit Karan gibi en azından bu ikisinden biriki Türkiyenin en iyi son vuruşu yapabilen oyuncuları kadroda olmalıydı derim.Ayrıca Kazım' ın yerine bu milli takımda Yıldıray olmalı diye düşünüyorum.Semihte iyi bir gölcü ama Milli takım golcüsü olacak kadar iyi değil.
Mevlütüde hazırlık maçlarında seyrettim, çok iyi çok yetenekli bir oyuncu miilli takımın gelecekteki tek forveti bence.Ama bu şampiyona için 21 yaş genç bir yaş olabilir.Tecrübe eksikliği var gibi.

Defansta Gökhan Zan saatli bombadır, ne zaman patlayacağı bilinmez.Forvette yetersiz kalacağız gibi.
Gönlümüz tabiki en üst seviyeye çıkarak şampiyon olmaktan yanadır.

Herşeye rağmen Milli takımımıza BAŞARILAR.

EN BÜYÜK TÜRKİYE ;D

İNŞAALLAH gruptan çıkıp gidebildiğimiz kadar gideriz.
Aslında takım güzel ama hocaya güvenemiyorum.
şu takımda yıldıray gibi birini kesip tümeri göndermeyen hocaya açıkça çok da güvenemiyorum.
yalnız, hocanın kararına takdirine saygı duyuyorum.
şampiyona sonuna kadar terimi destekliyorum
ama onunla devam edilmesini açıkça istemiyorum.
başka bir yerli hocayla daha başarılı olabiliriz.
çünkü terim elindeki malzemeyi iyi kullanamıyor.sporcu tercihlerinde tarafsız olamıyor.hep kendi adamları var onlarla devam ediyor.
milli takım tüm ülkeyi kapsamalı, hangi takımdan olursa olsun hakedenin bu takımda kendine yer bulması gerek diye düşünüyorum.
ve bunu yapacak bir türk hocanın takımın başına geçmesini temenni ediyorum.

Merhaba ;

Sn ademm ;

Türkçülüğü ve milliyetçiliği bu kadar seven biri olarak güzel türkçemize de biraz dikkat etmeli miyiz acaba ?

Ne dersiniz ?

Sn. Muhasebe
"Türkçülüğü ve milliyetçiliği bu kadar seven biri olarak güzel türkçemize de biraz dikkat etmeli miyiz acaba ?"
öncelikle ben türkçü- milliyetçi gibi ifadelerden hoşlanmıyorum.
yalnız, ülkemi ve milletimi seviyorum
türkçemizin daha dikkatli kullanılması konusunda haklısınız.
ancak, özellikle bilgisayarda yazarken-zaten çok hızlı yazamadığımdan-bu hususa dikkat edemiyorum.
yine de -noktalama işaretleri ve büyük-küçük harf hataları dışında- çok da fazla hatalı olduğum söylenemez değil mi?
bakın hem de ve hem de mi'yi ayrı yazdım ( yine de, değil mi?) ve ayrıca soru işaretini kullanmayı da ihmal etmedim.
Türkçemiz konusundaki hassasiyetinize teşekkürler.

Sevgili Adem, bir uyarıya ters cevap vermeyerek,ortalığı germediğin için teşekkür ederim.
gerçekten basit görünen ama, dikkat edilirse güzel olacak konular bunlar. Asıl konumuza gelecek olursak Bence şu an Türkiye için en iyi teknik direktör Fatih Terim, Oyuncularımızda güzel, bir Yıldıray konusunda üzülmüş olsamda, hazırlık maçındaki kötü performansı benim aklımada aceba sorularını getirmişti. Bunun haricinde, çok agresif oynayacak, yenilgiyi hazmedemeyen, hırslı bir takımız oldu, Bence tek problemimiz kartlar olacaktır, kartlar yüzünden turnuvaya veda etmezsek, sonuna kadar gideriz.(inşallah)

size fatih terim konusunda katılmamakla beraber diğer hususlarda mutabıkız.ancak, yıldıray için gerçekten yanlış yaptığımızı düşünüyorum. İnşaallah aramayız. Emreye bişey olsa takımı oynatacak bir kişi yok. Tümer için Yıldıray'ı kesti hoca. Ben buna kızıyorum. Yani bu 23 kişilik kadroda yıldıray mutlaka olmalıydı.
kartlar konusunda doğru söylüyorsunuz. En büyük problemimiz olacaktır. Ama tüm bunlara rağmen gruptan çıkacağımıza inanıyorum ve milli takımımıza başarılar diliyorum.

ben yıldıray konusunda hocaya katılıyorum çünkü yıldıray hiç bişey vermedi takıma ama tümer öyle değil maçı alıp koparabiliyor

Esasen Sayın Terim e de pek güvenemiyorum, yüksek motivasyonlarla nerelere kadar gidebiliriz bilemiyorum, gerçi GS nin ilk yılından beri çok şanslı bir hoca olduğunu düşünmüşümdür, hele ki hagi nin GS ye ilk geldiğinde UEFA kupasını alırsak şu kadar prim alırım diye ek madde koydurduğunu öğrendikten sonra ... Neyse konumuza dönelim, hızlı oyunculara sahibiz ancak dünya kupasında koreliler bizden daha hızlı oyunculara sahiptiler ama sonuç çok parlak olmadı, hele çinliler, top yere deymeden havada ikinci hamleyi yapıyorlar, futbol biraz da fizik oyunu, çekler bu konuda bizi biraz zorlar, zaten maç başlamadan önce ki seramoni de görücez farkı.