Ev Sahibi Beni Avucunun İçine Aldı

Öncelikle merhabalar.
1) Ben memurum. 5-6 ay önce Isparta'ya tayinim çıktı. Ben de bir haftasonu ev bakmaya geldim ve 1+0 apart daire kiraladım. Ev sahibi ile kira sözleşmesini Isparta'ya geldiğim zaman yapmak üzere şifaen anlaştık. Ben ilk kira bedelini ödedim o da bana evin anahtarını verdi. (Bu aşamada halen senet ve kira sözleşmesi yapılmadı)
2) Yaklaşık 10-15 gün sonra tayin yerim olan Isparta'ya geldim ve ev sahibi ile kira sözleşmesini yaptık ve her ayın kirası için senet imzaladım. O gün de Malatya'ya gidecektim ailemin yanına onun için kira sözleşmesinin bir fotokopisini almak hengameden ve ilk kez ev kiraladığım için tecrübesizlikten de kaynaklı olarak aklıma gelmedi. Daha sonra Malatya'dan döndüğümde ev sahibinden kira sözleşmesinin fotokopisini istedim vermeyeceğini söyledi. O zaman fazla üstelemedim ancak daha sonra vermemesinin nedenini öğrendim, Isparta'da bir çok kaçak yapılanma var, benim oturduğum daire de tahminim oturma izni olmayan kaçak bir daire. Burada sistem şu; 3+1 daireleri bölüp hepsini ayrı ayrı daireler haline getirip, her birini ayrı ayrı kiraya veriyorlar. Benim oturduğum yer bodrum katta ve muhtemelen depo olarak geçiyor. Ev sahibi de olası bir şikayet durumunda sıkıntıya düşmemesi için benim kira sözleşmemi vermiyor. Üstüne senetlerimi de vermiyor. 6 aydır kira ödüyorum, bana senetlerimi iade etmedi, gözümün önünde yırtıyor senedi o kadar ama ben yırttığı senetin senet aslı mı olduğunu bilemem. Belki bana fotokopisini gösterip göz boyamak için yırtıyor da olabilir.
3) Sorum şu; ev sahibini maliyeye şikayet etmem halinde ev sahibi bunun duyumunu alıp kira sözleşmesini yırtarsa, beni de evden atarsa sanki kiraya vermemiş gibi, maliyeciler geldiğinde evde kiracı oturmadığını görürse bu durumda ev sahibi herhangi bir yaptırımla karşılaşır mı? Eğer yaptırımla karşılaşacaksa uğraşmama değecek bir yaptırımla mı karşılaşır. Yani attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değer mi?
Biliyorum biraz uzun yazdım ama kendinizi benim yerime koyun, ben bir kiracı olarak bir gün bile aksatmadan kiramı ödüyorum ama karşılaştığım muameleye bakın, gerçekten artık uykularım kaçmaya başladı. Yaza evleneceğim, bir sürü borç altına girdim bu adam benim senetlerimi vermiyor, 2 sene sonra borcunu ödediğim senetleri icraya koyarsa çok büyük sıkıntılar yaşarım. Yardımcı olursanız sevinirim.