fonradar

Farklı şehirlerle defter tutma hakkında

Merhaba arkadaşlar. Henüz SMMM olmadım olmak üzereyim diyelim. Ankara'da çalışıyorum. Ankara odasına kayıtlıyken farklı bi şehirdeki şirketin defterini tutabilirmiyim. Bana tutulabilir gibi geliyor ama emin değilim.Bu konuda fikri olan arkadaş varmıdır?? Teşekkürler

Ynt: Farklı şehirlerle defter tutma hakkında

Tutarsın

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

tutarsınız ama defteri kaybetme riskiniz çok mutlaka sizin verdiğiniz fiyatın yarı fiyatını teklif eden oluyor o zaman da müşteri sizin uzak olduğunuzu o yüzden bırakmak isteyebiliyor(uzakta olduğunuzu aradan kaç ay geçtikten sonra da farkına varabilmekte)..

Değerli meslektaşlar,
SM ve SMMM meslek mensuplarının bürolarının bulunduğu, yani çalışanlar listesine kayıtlı oldukları il odasının dışındaki illerde ticari faaliyette bulunan mükelleflerin muhasebe ya da mali müşavirlik işlerini yapmalarına bir engel yoktur. Örneğin, Ankara SMMM Odası?na kayıtlı bir meslek mensubu, İstanbul?daki bir ticaret şirketinin muhasebe işlemlerini Ankara?daki bürosunda yapabilir, takip edebilir ya da mali müşavirlik hizmetlerini yürütebilir. Henüz yasal bir engel bulunmamaktadır.
Saygılarımla.

SMMM Gökhan DEDE

Sizi forumda görmek çok güzel Sayın DEDE.