fonradar

Fatura kesmemek ne gibi soruna neden olur.?

sürekli olarak satış yaptığım bir firma fatura kesmem için gerekli bilgileri vermiyorsa ve ben bu müşterimi kaybetmek istemiyorsam ne yapmalıyım?

Ynt: fatura kesmemek ne gibi soruna neden olur?

Böyle bir şey sorulur mu?. Fatura kesemiyorsanız mal satmayacaksınız. Ya da çok büyük para cezaları ve hapis cezası ile karşılaşacaksınız. Hayatınız sönecek. Uzun yıllar temizleyemezsiniz.

Ynt: Fatura kesmemek ne gibi soruna neden olur.?

Sayın Medaratör..2006 Ekim ayından 2008 aralık 15 ıne kadar bır otelın apartında kaldım aylık 450 tl ödedim.Duyarlı bir vatandaş olarakta her ay para ödenınce fatura ıstedım ancak alamadım.Şimdi yıne bu yerde kalıyorum 5 aydır cunku yurt dışında yaşayan bır ınsanın tıcaret yapmıyorum.Bana gereklı değil ancak devlete olan yükümlülüğünü yerıne getırmesı yönunden bu fırmayı şıkayette etmek ıstıyorum gerıye dönük zaten otelde kaldıgımla ılgılı gunluk polıse gönderılen raporlarda adım vat no vs var.Acık ve net olarak bu şahıs yuklu bır ceza ödermı yoksa benım sıkayet etmem ıle bır şey cıkmazmı?bu konuda sızden bılgı rıca edıyor saygılar sunuyorum...

Ynt: Fatura kesmemek ne gibi soruna neden olur.?

Sayın azazel85, aslında bü sorunuzu hiç görmemiş olmayı dilerdim.:) Faturasız satış yaptığınızı açıkça belirtmiş oluyorsunuz.Nizam üstadın sözlerine ekleyecek birşey yok..

Sayın Atakan2009, fatura alabilirsiniz tabiki vermemeleri gibi bir durum söz konusu değil.Vermemek işlerine gelmiştir o kadar.Nasıl olsa faturaya ihtyacınız yok düşüncesiyle baştan savmaya çalışmışlar. Şikayet ederseniz tabiki haklısınız ceza öderler.Kaldı ki belgelerinizde de kaldığınız ispatlıyorsunuz.
Frmanın o yıllara ait kayıtları incelenir ve size fatra kesmedikleri ortaya çıkar.Ceza yiyecekleri kesin de ne kadar yerler onu bilemeyiz.Otelin bağlı olduğu vergi dairesine giderek şikayette de bulunabilirsiniz. Ama bulunmadan önce isterseniz FATURALARINIZI tekrar isteyin.Sonra ne istiyorsanız onu yapın..