fonradar

Fatura Serisinde Yanlışlık Ve Fatura Kayıp

Merhaba fatura serisini karıştırtım 8 aya kesilecek olan faturayı 9.ay diye kestim sonra iptal etmek için müşteriden geri istedim ama faturayı kayıp etmişler bu durumda ne yapabilirim fatura işlenmedi ne bizim hesaba nede onların hesabına kayıp ettiklerine dahil yazı verecekler
Paylaş

Faturanın tek suretini kaybettiler diye yazı verirlerse olacak iş değil. Sen faturayı kestin kişiye yolladın onlar aldı 8. gün içinde itiraz edip sana geri göndermediler Fatura kabul etmiş sayılırlar. Bundan sonrası için iade faturası kesmesi gerekiyor size. O yazı iş görmez yani.

Faturalarımız B serisinden basılmış; fatura kesen arkadaşlarımız fatura keserken C serisi yazıp fatura basıyorlarmış.Bizim kayıtlarımızda B serisi faturalar C seri olarak kaydedilmiş.Cezai işlem konusunda herhangi bir sıkıntı yaşarmıyız? Beratlar C seri olarak gönderilmiş.

Faturalarımız B serisinden basılmış; fatura kesen arkadaşlarımız fatura keserken C serisi yazıp fatura basıyorlarmış.Bizim kayıtlarımızda B serisi faturalar C seri olarak kaydedilmiş.Cezai işlem konusunda herhangi bir sıkıntı yaşarmıyız? Beratlar C seri olarak gönderilmiş.

Hangi aya ait beratlar.