fonradar

Fatura Tarihleri Hakkında

gul.kurusu21

Katkı Sunan Üye
260 TL lik bir faturam da tarih hatası yasıyorum.tarıhı 01/11/2010 olması gerekırkenn 31/10/2010 a kesmısım. hastane faturamı gerı vermıyor duzeltmek ıcın napabılırım:(:(

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: FATURA TARİHLERİ HAKKINDA

Hastane size faturayı vermiyorsa, kaşenizi alarak siz hastaneye gidebilirsiniz.

Ynt: Fatura Tarihleri Hakkında

cok gıcık bır muhasebecısı var hastanenın ısleme koymusum dıyıp vermıyor.yerıne baska bır fatura da kestım yıne gerı vermedı.31/10/2010 dan once 01/10/2010 a cok sayıda fatura kesmısım ıptal etme sansım da yok.

hastane ekim ayı faturasını alıp kayıtlarına işlemiş, maliyetini oluşturup, gelir tablosunu çıkartmıştır. Onun için sizin faturayı düzeltmenizede izin vermezler bence. Çünkü siz faturanızı geri çektiğinizde maliyet bozulacak ve yeniden yapılması gerekecek.

bunun ıcın napabılırım.benım kotu ıhtımallere karsı 26/10/2010 ona aıt ayırdıgımbır faturam ve bır ırsalıyem var onu kullanabılır mıyım ???

evet hastane açısından 26 Ekim tarihli faturayı düzenleyip yanlış kestiğiniz fatura ile değiştirmenizde bir sakınca yok. Maliyetleri ve gelir tablosu hesapları bozulmayacak. Ama tabi bunu hastanedeki gıcık muhasebecinin kabul etmesi lazım.

başka bır durumda ne yapabılırım elbet baska bır caresı vardır bu durumlar ıcın hıc kısme basına gelmedı mı

başka bişey yapamazsınız, en mantıklısı 26 tarihine ayırdığınız fatura ile yanlış kesilen faturayı değiştirmek. diğer hallerde tespit edildiğinde usülsüzlük yersiniz.

gul.kurusu21 ' Alıntı:
cok gıcık bır muhasebecısı var hastanenın ısleme koymusum dıyıp vermıyor.yerıne baska bır fatura da kestım yıne gerı vermedı.31/10/2010 dan once 01/10/2010 a cok sayıda fatura kesmısım ıptal etme sansım da yok.

anlayamadım 31.10.2010 dan önce 01.1.0.2010 çok fatura kesmiş olmanızın nasıl sakıncası olabilir niye geri almaya çabalıyorsunuz

Madem böyle bir durum var 8 gün içinde ihtar yazısı göndermeniz gerekirdi.