Fatura Ve Ödemesi Hakkında

saygı değer muhasebeci beyler bayanlar benim 2 adet şirketim var bunların birinde oto kiralıyorum oto satıyorum oto alıyorum oto yıkıyorum sorum şudurki oto kiralama faturasını 01-07-2017 itibaren ödemesi artık banka yolu ile kurumsal hesaplardan olacak...pekala sorum şudurki ben 7 ayda kestiğim faturayı 8 ayda banka yolu ile kapayabilirmiyim...
kendi muhasebecim bu konuları ya çok iyi biliyor ya bilmiyor...bana olmaz dedi ama sorduğum tüm muhasebecilir olur diyor birde buradan bilgi almak istiyorum...
örnek:devamlı müşterim bunlar şirketlere araç veriyorum diyorki muhattabım siz faturayı muhasebeye gönderin biz ödemeyi 2 veya 3 ay içinde yollayacağız bende tamam dedim...ticaretim olumsuz etkileniyor diğer türlü oluyor ise söyleyinde muhasebecimi güncelliyeyim

Sayın Özgüven

Araç kiralama faaliyeti ile uğraşanların vermiş oldukları motorlu kara taşıtı ve motorlu kara aracı kiralama hizmetlerine ilişkin tahsilat ve ödemelerin belirlenen 7.000,00 TL ile sınırlı kalınmaksızın, aracı finansal kurumlar (banka ve benzeri kurumlar ile PTT) tarafından düzenlenen belgeler ile tevsik edilmesi zorunludur.
Ancak Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre tescile yetkili kuruluşlarca kayıt ve tescil edilmesi zorunlu olmayan taşıt ve araçların kiraya verilmesi durumunda söz konucu finansal kurumların aracı kılınması şartı bulunmamaktadır

Anlaşılacağı üzere amaç sektörü kayıt altına almak. Siz vadeli tahsilat yapabilirsiniz ancak banka şartı getirildi. Tutarı ne olursa olsun nakit tahsilat yapamazsınız.

pekala vadeli tahsilat yapabildiğim halde benim muhasebecim olmaz dedi bana...bu hiç hoş bir durum değil murat bey tşk ederim ayriyetten