fonradar

Faturaları Ssırasıyla Kullanmamak

Forumda yaptığım araştırmalar sonucu sorumun yanıtını bulamadım lütfen yardımcı olun. İş yerimde açılışta 10 adet fatura defteri bastırdım. Farklı tarihlerde geriye dönük faturalar kesmem gerektiği için faturada boş kocan bırakmak yerine 1. Fatura defterini geriye dönük sgk ya kestiğim faturalara 2. Defteri ise günlük faturalarıma ayırdım. Örnek vermek gerekirse 15 ağustosta sgk ya kesmem gereken faturaların 31 temmuz tarihli olması mecburiyetinden ayrı fatura defterine bu faturaları düzenliyorum. Bir sonraki deftere ise günlük kesmem gereken faturaları düzenliyorum. Herhangi bir kocan atlama durumu yok.

Bu şekilde fatura düzenlemenin bir sakıncası olur mu?

(2365 sayılı Kanunun 35'inci maddesiyle değişen madde) Faturanın düzenlenmesinde aşağıdaki kaidelere uyulur:
1. Faturalar sıra numarası dahilinde teselsül ettirilir. Aynı müessesenin muhtelif şube ve kısımlarında her biri aynı numara ile başlamak üzere ayrı ayrı fatura kullanıldığı takdirde bu faturaları şube ve kısımlarına göre şube veya kısmın isimlerinin yazılması veya özel işaretle seri tefriki yapılması mecburidir.

işlemlerini bu maddeye göre yap