Faturasız Gelir

zeyneb

Katkı Sunan Üye
değerli üstatlar;
2007 yılına iat bir defterim inceleme aşamasındadır.defterini kontrol ederken 400.ytl lik faturasız gelir olduğunu farkettim ne yapmam lazım .yardımlarınız için tşk.ederim ..

Ynt: Faturasız Gelir

Bişey yapmanıza gerek yok iyi olmuş sonuçta fazla vergi ödediniz bu yüzden bi sorun olacağını düşünmüyorum.

receptufan ' Alıntı:
Bişey yapmanıza gerek yok iyi olmuş sonuçta fazla vergi ödediniz bu yüzden bi sorun olacağını düşünmüyorum.

Tam anlayamadım; faturasız gelir elde ettiği için fazla vergi ödemesi nasıl söz konusu oluyor açıklayabilirmisiniz?

faturası olmadan gelir yazıldığı için bir sorun çıkarmı bir cezai müeyyide sözkonusu olur mu ?
neden böle bişey yapıldığını sorarlar büyük bir ihtimal yanlış bir kayıt sözkonusu sonuçta.

Yani mal faturasız satılıyor, parası alınıyor ve bu para gelir kaydıyla kapatılıyor anladığım kadarıyla.Peki bu malın alırken indirdiğiniz kdv si satarken neden hesaplanmadı ve ödenmedi diye soracaklar size.kdv ve usulsuzluk cezası ile karşı karşıya kalacaksınız muhtemelen.

Tüketiciye yapılan satış karşılığı sehven unutularak zamanında kesilmeyen ftsız satış kaydı olarak izah edin. Sehven satış kaydı yapılmış derseniz envanteri etkileyeceği için hesaplar karışır.