Fenerbahçe Acıbadem Dünya Şampiyonu

• Konbuyu başlatan İrem35
  • Başlangıç tarihi
İ

İrem35

Ziyaretçi
Kim ne derse desin,
Aşığı olduğum klübüm şanlı Fenerbahçe, görüldüğü gibi avrupanın değil, dünyanın en başarılı spor klüplerinden biri. Bunu bir kez daha kanıtlayan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol takımımızı canı gönülden kutluyorum..

Tabi burada Spor klübü diyorum altını çizeyim biz spor klübüyüz, futbol klübü değil. Amatör spor dallarına bizim kadar önem veren başka Türk takımı yok. Bu yüzden dünyanın sportif olarak en başarılı klüplerindeniz.

Hani sporu; sadece futbol olarak görüp, sadece bunun üzerinden başarı görmeyi amaçlayıpta, spor başarısını göremeyenler için elde edilmiş mükemmel bir zafer yaşattı altın kızlarımız. Onların hepsi benim kızım..

Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol takımımız, Voleybolda; Dünya Klüpler Şampiyonasında Brezilyanın Sollys Osasco takımını 3-0 yenerek dünya şampiyonu oldu. Türk voleybol tarihinde bu bir ilk.. İlklerin takımıda her zamanki gibi Fenerbahçem..

sizinle gurur duyuyorum.. bir kez daha tebrik ediyorum.. çok gurur duydum bu başarısından takımımın..

Kocaman Rezalet

Fenerbahçe 2-3 Bucaspor

Ziraat Türkiye Kupası 2. hafta maçlarında C Grubu'nda Fenerbahçe sahasında Bucaspor'a 3-2'lik skorla mağlup oldu. Karşılaşmanın sonlarında sarı-lacivertli taraftarlar Aykut Kocaman'ın oyuncu değişikliğinde geç kalması ve takımın oynadığı futboldan dolayı protestolar yaptılar. Fenerbahçe, bu yıl da Türkiye Kupası'nı kazanamazsa kupa hasreti 28 yıla çıkacak.

Konuk takım Bucaspor'a galibiyeti getiren golleri 10. dakikada Musa, 43. dakikada Sercan ve 65. dakikada Manucho kaydetti. Fenerbahçe'nin gollerini ise 15. dakikada Semih Şentürk ve 48. dakikada Lugano attı.

Karşılaşma sonrasında Fenerbahçe, C Grubu'nda 0 puanla son sırada bulunuyor. Bucaspor ise 6 puanla lider. Bu yenilgi sonrasında Fenerbahçe'nin gruptan çıkma şansı oldukça azaldı.

Ynt: Fenerbahçe Acıbadem Dünya Şampiyonu

Bir Galatasaray' lı olarak tebrik ederim, gerçekten büyük bir işe imza attılar.!

netice ' Alıntı:
Fenerbahçe 2-3 Bucaspor

Ziraat Türkiye Kupası 2. hafta maçlarında C Grubu'nda Fenerbahçe sahasında Bucaspor'a 3-2'lik skorla mağlup oldu. Karşılaşmanın sonlarında sarı-lacivertli taraftarlar Aykut Kocaman'ın oyuncu değişikliğinde geç kalması ve takımın oynadığı futboldan dolayı protestolar yaptılar. Fenerbahçe, bu yıl da Türkiye Kupası'nı kazanamazsa kupa hasreti 28 yıla çıkacak.

Konuk takım Bucaspor'a galibiyeti getiren golleri 10. dakikada Musa, 43. dakikada Sercan ve 65. dakikada Manucho kaydetti. Fenerbahçe'nin gollerini ise 15. dakikada Semih Şentürk ve 48. dakikada Lugano attı.

Karşılaşma sonrasında Fenerbahçe, C Grubu'nda 0 puanla son sırada bulunuyor. Bucaspor ise 6 puanla lider. Bu yenilgi sonrasında Fenerbahçe'nin gruptan çıkma şansı oldukça azaldı.

:D :D bu güzeldi işte :)

Ynt: Kocaman Rezalet

netice ' Alıntı:
Fenerbahçe 2-3 Bucaspor

:D

İrem35 ' Alıntı:
Tabi burada Spor klübü diyorum altını çizeyim biz spor klübüyüz, futbol klübü değil. Amatör spor dallarına bizim kadar önem veren başka Türk takımı yok. Bu yüzden dünyanın sportif olarak en başarılı klüplerindeniz.

Hani sporu; sadece futbol olarak görüp, sadece bunun üzerinden başarı görmeyi amaçlayıpta, spor başarısını göremeyenler için elde edilmiş mükemmel bir zafer yaşattı altın kızlarımız. Onların hepsi benim kızım..

iyi ama arkadaşlar voleybol başarısından bahsediyorum :) biz spor klübüyüz..

Galatasaray kız basketbol takımı küme düşmüştü.. Buna ne dersiniz? :D

Galatasaray Riva arazisine yapılacak 844 adet villa'yı kime yaptracağını ya aralık sonunda yada ocak'ta kamu oyuna açıklayacak.(rivada'dan elde edilecek kar yaklaşık 250milyon $) Siz kavga ede durun, GS hissesi borsada adeta bugunlerde uçuyor. Heleki birde genel kurulda bedelsiz sermaye artırımı olursa hisse anında 4-5 kat prim yapacaktır. Galatasaray 8 senedir sermaye artırımı yapmadı. bunun için çok müthiş bir beklenti var. Ben Zindan arkadaşıma haziranda demiştim GS hissesi almanı tavsiye ederim diye oda ben araba almayı düşünüyorum demişti.

Gs önce borçlarını bir temizlesin de sonra hisse senetlerine bakarr. Onların hepsi spekülasyon.

nguroy ' Alıntı:
Gs önce borçlarını bir temizlesin de sonra hisse senetlerine bakarr. Onların hepsi spekülasyon.

Sanki borçlarını size ödetiyor :D borç bu yaparız da öderiz de ;)

Fenerbahceli futbolcular kupa alamadıkları için sabahlara kadar parti yapmışlar :)
aziz yıldırım kulube jest olsun diye maket kupa almıs :)

Futbol dışında başka sporlarda var unuttunuz mu? Gerçi Türkiyede malesef spor deyince tek akla gelen futboldur. :-*
Arjan diktatörlerinden biri ne demiş hatılayalaım " Futbol olmasa ülkeyi idare edemezdim" :)

Galatasaray tekerlekli basketbol takımının üstüste şampiyonlar ligi şampiyonu olduğunu unutmayalım lütfen...

Galatasarayda Adnan Polat ilk geldiğinde ne dedi, başkan seçildikten sonra dedi ki " bana Klübün borcu 8 milyon dolar olduğunu söylediler onu hesaplayıpta geldim 57 milyon dolar hesaplamış, Galatasarayın borcu şuanda 140 milyon dolar.. Yani Adnan Beyde 60 ile almış klübü tekrar 60 milyondan 140 a çıkmış.. İnanılır gibi değil.

Galatasaray klübünün maddi yanı ayrı, borç batakta, itibar yanı ayrı.. Galatasaray adası su ada olmuş.Bir mimari zevksizliğin ve çirkinliğin ürünü.. Kredi alacağım dedi başkan olduğunda Adnan Polat 100 milyon dolar; alamadı. Rezil etti galatasarayı, ve bu yüzden seyrantepedeki stadı yaptıracak para bulamadı. Bulamayınca Ali samiyen stadını peşkeş çekti Tokiyeki, seyrantepeyi yapsın diye..
Tarihinide yok etti, Ali samiyen yok, galatasaray adası yok, para yok, finans yok, sportif başarıda yok..

yakışırmı galatasaraya bu.. sonrada tabi sportmenlikte yok.

Benim Fenerbahçem kendi imkanlarıyla stadını yapmıştır. Bir kuruş destek görmeden.
Ne mutlu Fenerbahçeliyim diyene :) ;)

nguroy ' Alıntı:

Spekülasyon mu?

- Yeni Stad (Yıllık gelir 50 milyon $)
- Ali Sami Yen Stadının yanında çadır var, değeri 30 - 40 milyon $
- Riva Arazisi

Bunların hepsi beklenti ve birde bedelsiz sermaye artırımı olursa hisse çok iyi yerlere gelecektir.

sn. akgül hatırlatayım dedim, aşağıdaki mesajımı tüm galatasaraylıların okuması gerek :)

İrem35 ' Alıntı:
Galatasarayda Adnan Polat ilk geldiğinde ne dedi, başkan seçildikten sonra dedi ki " bana Klübün borcu 8 milyon dolar olduğunu söylediler onu hesaplayıpta geldim 57 milyon dolar hesaplamış, Galatasarayın borcu şuanda 140 milyon dolar.. Yani Adnan Beyde 60 ile almış klübü tekrar 60 milyondan 140 a çıkmış.. İnanılır gibi değil.

Galatasaray klübünün maddi yanı ayrı, borç batakta, itibar yanı ayrı.. Galatasaray adası su ada olmuş.Bir mimari zevksizliğin ve çirkinliğin ürünü.. Kredi alacağım dedi başkan olduğunda Adnan Polat 100 milyon dolar; alamadı. Rezil etti galatasarayı, ve bu yüzden seyrantepedeki stadı yaptıracak para bulamadı. Bulamayınca Ali samiyen stadını peşkeş çekti Tokiyeki, seyrantepeyi yapsın diye..
Tarihinide yok etti, Ali samiyen yok, galatasaray adası yok, para yok, finans yok, sportif başarıda yok..

Benim Fenerbahçem kendi imkanlarıyla stadını yapmıştır. Bir kuruş destek görmeden.

İrem35 ' Alıntı:
sn. akgül hatırlatayım dedim, aşağıdaki mesajımı tüm galatasaraylıların okuması gerek :)

İrem35 ' Alıntı:

İrem hanım,

Bu yazınızın kaynakçası kim ama, gerçekten çok komik.

Çünkü Adnan polat başkan olduğunda Özhan Canaydın yönetiminde başkan yardımıcısıydı. Yani kulubün 8 milyon $ borcu olup olmadığını gayet iyi biliyorlardı. GS borsa'daki hisselerinin bir kısmı qvt şirketinin elinde onları almak için daha yaklaşık 1 yıl önce 70 milyon $ kredi aldı.

Sizde iyi biliyorsunuzki TT Arena her yönüyle GS 'ye çok şeyler katacak. Ve en önemlisi Riva Projesidir.

GS mal varlığı ile dünyanın sayılı takımlarından biridir.

Yani GS borçsuz harçsız ve çok iyi yönetilen bir klüp öylemi ? ;D
Takım taraftarlığı güzel birşeydir. Takılmak da de keyiflidir.
Ancak illa kör gözün parmağına der gibi GS mali yönden başarılı demek abesle iştigal dir. :)

Üstad

bu hesaplamayı nasıl yaptınız ? Yanlış anlamayın sadece meraktan soruyorum

Genel yaklaşıma ters ama görüşüm şudur;

Kulüplerin maddi durumlarıyla ilgilenmek bana göre çok yanlış. Profesyonel yöneticiler (Maaşlı) olmadıktan sonra ya da kulüpleri şahıslara satılmadıktan sonra herhangi bir kulübün maddi durumu taraftarı ilgilendirmemeli. Tabi ki ilgilenebilirler ama bana mantıklı gelmiyor. Tüm başkanlar kendi şirketleriymiş gibi kulüpleri yönetirken, aynı zamanda sanki oyun oynar gibi saçma sapan para harcıyorlar.

Beşiktaş taraftarı olarak kendi kulübümden örnek vermek gerekirse; Tabata'ya 8 milyon euro veren Yıldırım Demirören, Quaresma'yı 7.5 milyon euroya alıyor. Tabata'ya üzülürken Q7'ye seviniyorum. Yıl içinde tonla futbolcu gelip gidiyor. Nobre 2.5 milyon euro alıyor yılda. Tüm bu verilere bakıp ne düşünmeliyim? Q7'yi 20 milyon euroya satsak süper olur kulübün kasasına para girer diye mi düşünmeliyim? Hayır. Çünkü o Yıldırım Demirören kulübü kendisie hızla borçlandırırken o para ya başkana gidecek ya da yarısı mesela Nobre'ye gidecek ya da hiç olmayacak adamlara verilecek, yıl içinde gönderilecek o para.

Düşününce ben de kulüplerimizin sağlam yapısı olsun istiyorum. Ama taraftar olarak böyle düşünmem çok komik.
Beşiktaş arsalarını satsa, borçlarını ödese süper olur mu? Bilmiyorum.

Kulüpler zaten bu yönetimlerle (kim başkan olursa olsun) batmıyorsa bu zaman bile iyi gelmişler demektir. Başkanların hiçbir sorumluluğu yok iken taraftarların maddi konular konuşması garip kaçıyor.

Yanlış anlaşılmasın, bakış açısı olarak bir şeylerin değişmesi gerek diye düşünüyorum. Yoksa tabi ki herkes neyi önemseyecekse önemseyebilir, onu eleştirmiyorum.