Fesih Bildirimi Hakkında

Üyelik
17 Ara 2009
Mesajlar
189
arkadaşlar deneme süresi içerisinde işten çıkardığımız personele fesih bildirimi yazmamız gerekir mi birde 2 tane mi düzenlememiz gerekir 1 tanesi personelde diğeri bizde kalacak şekilde mi olması doğru olur
 
Üyelik
31 Ocak 2009
Mesajlar
211
Ynt: fesih bildirimi hakkında

fesih bildirimi yapın fakat bu derhal fesih olsun

deneme süresinde işten çıkarırken önceden bildirmeniz gerekmez

deneme süresi en fazla 2 aydır bu süreler içinde derhal fesih hakkınızı kullanabilirsiniz

ben personele örnek vermiyorum, orası siz kalmış ...
 
Üyelik
17 Ara 2009
Mesajlar
189
Ynt: Fesih Bildirimi Hakkında

bildiriyoruz ve deneme süresi fesih bildirimi yazmak zorundayımız siz nasıl yapıyorsunuz sadece beyanla mı?
 
Üyelik
3 Haz 2008
Mesajlar
217
Ynt: Fesih Bildirimi Hakkında

İşçiye iş sözleşmesinin iş kanunun 15. maddesine istinaden sonlandırıldığını bildiren bir yazıyı iki suret yazınız. bir suretine okudum anladım ad soyadı yazdırıp imzalatın geri alın. diğer suret onda kalacak.
bildirmek zorunda mıyıza gelince tüm bildirimleri yazılı yapmak faydalıdır. Zorunluluk o bildirimin ileride ihtiyacınız olup olmayacağına göre değişir.
 

Benzer konular

Üst