fonradar

Firma 3 aydır ücretimi ödemiyor.

Merhaba
firma 3 ay ücretimi ödemedi. Benim de işe gelecek param olmadığı için işe gelemeyeceğimi bildirdim. Firma sahibi bana hakaret etti ve mahkemeye vereceğini söyledi. ayrıca işyeri anahtarı bende idi firma kapı anahtarını da değiştirmiş. 2006 aralık ayından beri sigortalıyım. firma dan kalan ücretimi ve diğer alacaklarımı nasıl alabilirim? ayrıca firma bana 1500 tl ücret ödüyordu ancak bordro da asgari ücret görünüyor. Bunu diğer çalışan arkadaşlarım aracılıyla ispatlayabilir miyim ?

Ynt: Firma 3 aydır ücretimi ödemiyor.

Maaşlar en geç ertesi ayın 20 sine kadar ödenmeli. Ama belirttiğiniz zaman dilimi çok uzun. Bence vakit geçirmeden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne başvurmalısınız.

Çalışma bakanlığına başvurdum. bi dilekçe de yazdım. yalnız dilekçe de 1 satırlık alanda derdimi ne kadar anlatabilirim ki müfettiş benim hakkımı arayabilsin? ancak orda ki personel noterden ihbar bildiri gibi birşey göndermemi ve avukata gitmemi önerdi.

Umarım o bir satırlık yazdıklarınız bi kaç ay içerisinde yetkilileri karşınızda bulmanızı sağlar. İş müfettişleri bildiğim kadarıyla yazılan şikayet dilekçeleri hususunda gereken özeni gösteriyorlar