fonradar

Firma Adına Kesilen Faturanın Şahıstan Tahsili ?

accountmanager

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,
Müşterilerilerimize hizmet vermeden önce parasını alıyoruz. Kimisi elden nakit veriyor tahsilat mk. karşılığında, kimisi de banka hesabımıza yatırıyor. Fatura bilgilerini alıyoruz hizmet verildikten sonra fatura kesiyoruz. Böylece hesap kapanmış oluyor. Bazı müşteriler faturalarını şirkete istiyor. Fatura şirket muhasebecisine ulaşınca para şirket hesabından değiş şahıs tarafından ödendiği için tahsilatı soruyor. Ben kendisine paranın hizmet verilen kişiden alındığını söyleyince şirkete kesilen faturayı bu şekilde kapatamayacağımı söylüyor. Ama ben sonuçta tahsilatı yapmışım faturayı da kesmişim. Ünvanların farklı olması hesabı bu şekilde kapatmamıza engelmidir sizce ???

Ynt: Firma adına kesilen faturanın şahıstan tahsili ?

ft a kişisine kesip ödemeyi b kişisinden aldığınızda aradaki bağı ispat etmelisiniz. belgesiz mal sattığınızdan işlem yapılabilir.

Faturayı kime kesiyorsanız, tahsilatı da ordan yapmalısınız. Yahut tahsilatı hangi isim veya kurumdan yapmışsanız faturayı da ona kesmelisiniz.

nane ' Alıntı:
ft a kişisine kesip ödemeyi b kişisinden aldığınızda aradaki bağı ispat etmelisiniz. belgesiz mal sattığınızdan işlem yapılabilir.

Ama faturayı şirkete kestiren şirket sahipleri oluyor zaten. Onun ispatı basit. Ben faturayı X şirketine kesmişim, parayıda X şirketinin sahibi yada ortaklarından Ahmet bey yatırmış. Bu durumda sorun olmaz gibi geliyor bana !!???

Ynt: Firma Adına Kesilen Faturanın Şahıstan Tahsili ?

Arkadaşım parayı elden nakten aldıysanız makbuzu faturayı kestiğiniz şekilde düzenleyin.
Yok para bankaya gelmiş, parayı yatıran da x şirketi yerine kendi adını yazmışsa , yatıran kişiden bir talimat yazısı alın.

Ynt: Firma Adına Kesilen Faturanın Şahıstan Tahsili ?

ve ünvan dediğin önemli bişi parayı aliden alıp faturayı veliye kesersen ve o ürünle ilgili işlemler ali tarafından belgelendirilecekse elbette önemlidirrr...ve ürün senden çıktığı zaman parayı alsanda almasanda faturanı kesmen gerekir yoksa diğer şekilde yoklama anında cezayı yapıştırırlarrr.hoşçakalın.