Fiş Kesme Makinesi

Merhabalar,

KİOSK makinesi işindeyiz ancak sattığımız her ürüne bir fiş kesmek istiyoruz. Ama makinemize piyasadaki fiş kesme makinelerini entegre etmemiz imkansız bu yüzden biz makinemize entegre olan bir fiş makinesi geliştirsek bununla fiş kesebilir miyiz bunu maliyeye nasıl izah edebiliriz ? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Halil İbrahim YILDIZ

Son düzenleme:
Mevcut uygulamaya göre ürün geliştirenler protipini maliyeye sunuyor idare inceletiyor uygun görürse üretim yetkisi izni satıiş ve servis yapma veriyor.Her kesime hitap etmeyen özel bir makina olacak gibi algıladım.Vergi idaresi vergi payı ile işletmelerin ortağı oduğundan yasa ile gelir getirici her usulü kontrol altıda tutma yetkisi verilmiştir.

makine içerisinden termal kağıda baskı vericek ve bunları bi yerde tutacak bunu maliyeye excel formatında da verebilirim döküm çıktısı olarak da ben bu makinenin satışını yapmayacağım.

Maliye B. istediği belgelerle başvuru yapıp izin almadıkça ökc olarak üretip satamazsınız. Zaten pos tipi cihazlara geçiş olacağından kolay kolay onay alamazsınız.