Fiş Kesmeme Tutanağının Cezası

Ertann

Tanınmış Üye
İyi Çalışmalar
14.07.2012 tarihinde büfe olan mükellefe maliyeden gelip 3 adet 50 Tl lik alışverişe fiş kesilmediği hususunda tutanak tutulup oradaki işçiyede imzalatılmış
ancak ortada herhangi ceza yoktur tutanakta
Bu tutanağın cezası sonradan adrese mi gönderilir? çünkü elmizdeki sadece tutanak
Ayrıca tutanakta işçi sayısı 14 denmiş ancak resmiyette 10 gözüküyor bu tutanak sgk yada gider mi?
Saygılar

Ynt: Fiş kesmeme tutanağı nın cezası

Yakında ÖUCZ ait ceza ihbarnamesi gelir.

SSK dan da gelir. Geriye dönük işe giriş bildirgesi isterler ayrıca eğer 7.ayda 4 kişinin adı APHB yazmaz ise ilerde Ek bildirge vermek zorunda kalabilirsiniz.

Veri dairesinden vergi/ceza ihbarnamesi gelecek düzenlenmeyen her belge için 180 TL ÖUCZ çıkar tablig tarihinden itibaren bir ay içinde ödenirse 1/3 oranında indirim yapılıyor bunun için de v.u.k.376.maddeye istinaden bir dilekçe yazılması gerek...

180/3x2=120
120x3=360 TL ödemeniz çıkacak...

ayrıca muhtasar beyanınızdaki işçi sayısı ile karşılaştırma yapılır ve takdire sevk edilir siz tutanağın tutulduğu ayda işçi sayısını 14 gösterin

hayır kımse bılmıyo ama 20 lira kredı kartı cekmiştım bıde z raporları muhasebeye gıttıgınde cıkıcak ortaya sadede bı gun kesmemenın ne gıbı cezası olur ben calışanım cunku sahıbı degılım panık yaptım

Duygu Hanım, eğer kredi kartı ile yapılan satış için fiş kesmeyi unuttuysanız, kimsenin duyup görmesine gerek yok Maliye Bakanlığı tak diye ortaya çıkartabilir bunu. Ki tespit edilirse kesilecek özel usulsüzlük cezası 190.-TL'dir.

20 lira karttan cekıldı başkada satış yok zaten z raporuda dogal olarak 0 cıktı inşallah 190 dan fazla olmaz yardımınız için cok teşekkür ederım

zaten her ay muhabeseye gıdıyo z raporları orda bakıcaklar bugunun tarıhı 0 o zaman anlaşılcak inşallah dedıgınız gıbı olur cok tesekkur ederım

yardımınız için çok sagolun son bı sorum daha olucaktı bunu kurtarma gıbı bı şansım olabılırmı magaza açılınca sabah

Dün gece yarısından önce vardı, ama şu anda pek bir çare gelmiyor aklıma. Ama sadece tek bir fiş ise ve tutar da 20.TL ise, eğer büyük bir şanssızlık eseri yoklama memurları gelmezse 1-2 gün içerisinde büyük olasılıkla kimse fark etmeyecektir.