Gayrimenkul Satışında Vergi

Üyelik
5 Şub 2007
Mesajlar
25
Selam...
Vergi mükellfi olmayan kişi oturduğu daireyi sattığı takdirde bunu beyan etmesi gerekir mi?
Ve ödemesi gereken bir vergi var mı?
Aydınlatırsanız sevinirim.
Hoşçakalın...
 
R

rasmmm80

Ziyaretçi
Ynt: Gayrimenkul Satışında Vergi

GVK'nun mükerrer 80.maddesinin 6 nolu bendine göre ;iktisap şekli ne olursa olsun 70.maddenin birinci fıkrasının 1,2,4 ve 7 numaralı bentlerinde yazılı mal ve hakların İKTİSAP TARİHİNDEN BAŞLAYARAK 5 YIL İÇİNDE ELDEN ÇIKARILMASINDAN doğan kazançlar vergiye tabi olacaktır. 5 yıldan sonra elden çıkarılırsa vergileme söz konusu olmayacaktır.
 
Üst