fonradar

Gazetecilik.

Yeniyurt

Katkı Sunan Üye
Bir Şahıs işletmesi düşünün. A Şehri Merkez, B Şehri Şube ve Yerel gazete çıkarıyor. x gazetesini çıkarmakta iken karar alıyor Y adı altında yeni bir gazete çıkartmaya. yeni gazeteyi çıkardıktan sonra A şehrinde Y gazetesini, B şehrinde de X gazetesini çıkartmaya ve satışını yapmaya..
-Tek şahıs ünvanı altında iki ayrı isimde gazete çıkarılabilirmi ?
-Merkez ve Şube için ayrı başlık taşıyan logo lu fatura onayı yaptırabilirmi ?
-yoksa her iki gazete ismini taşıyan tek tip fatura mı onaylatması lazım ?
görüş ve önerilerinizi varsa aklımıza gelmeyen eklenmesi gereken bilgilerinizi bekliyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Ynt: Gazetecilik.

Yeniyurt ' Alıntı:
Bir Şahıs işletmesi düşünün. A Şehri Merkez, B Şehri Şube ve Yerel gazete çıkarıyor. x gazetesini çıkarmakta iken karar alıyor Y adı altında yeni bir gazete çıkartmaya. yeni gazeteyi çıkardıktan sonra A şehrinde Y gazetesini, B şehrinde de X gazetesini çıkartmaya ve satışını yapmaya..
-Tek şahıs ünvanı altında iki ayrı isimde gazete çıkarılabilirmi ?
-Merkez ve Şube için ayrı başlık taşıyan logo lu fatura onayı yaptırabilirmi ?
-yoksa her iki gazete ismini taşıyan tek tip fatura mı onaylatması lazım ?
görüş ve önerilerinizi varsa aklımıza gelmeyen eklenmesi gereken bilgilerinizi bekliyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Bilgi almak istediğiniz husus vergi mevzuatımı, hukuksal mevzuatmı belli değil her ikisinede kısaca değinelim.

Hukuksal açıdan gazete sahibi ve yazı işleri müdürü muhabir vs. kadrolar bulunur. Yazı işleri müdürü yasal zorunluluktur bu gazete sahibide olabilir dilediği kadar gazete çıkarabilir. Savcılık izni ile.

Vergi mevzuatı açısından ayrı ayrı fatura çıkarılabilir yada her şubeye farklı ciltler gönderilebilir tercih sizin önemli olan faturanın düzenlenmesi.

Ynt: Gazetecilik.

Sn. Türkbey teşekkür ederim. hukuksal olarak bir sorunumuz yok zaten. o konudu yeterlilik yani yeteri kadar kadromuz ve diğer gerekli olanlar mevcut. Sağolun.