Geç verilen form ba.

kanuni süresinden sonra verilen form ba nın cezası ne kadar?

• ilk on beş gün içinde gönderilmesi halinde

Kullanılan: 0 0.0%
  • ilk bir ay içinde gönderilmesi durumunda

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Süresinde verilmeyen form ba nın, kanuni süresinden sonra, ilk 15 günde verilmesi sonucu , VUK nun 355. maddesine göre kesilen özel usulsüzlük cezasına ne kadarlık bir ceza kesilebilir. bilgisi olan arkadaşlar yardımızı bekliyorum.

Ynt: geç verilen form ba

VUK mük 355 yazıyor.

bugün başıma gelen bi olaydan dolayı siteye kayıt olup tepkimi göstermek istedim.31/12/2009 tarihinde müşterim terk etti haliyle bugün ba-bs formunu verirken kanuni süresinde değil diye bi uyarı verdi ve saolsun allah başımızdan eksik etmesin devletimizin tuzaklarından birine yakalanmış olduk. söylenecek kelimeler ağzımdan çıkıyor ama burada yazamıyorum. bu maliyenin harçlarla (haraçlarla) bu tür para cezalarıyla para toplama politikasını yediremiyorum kendime ve bütün meslektaşlarımıza allah sabır versin diyorum .............

İlgili tebliğde kapanan işyerlerinin babs formlarını ne zaman verecekleri yazmasına rağmen,gerçekten bir tuzak bu.Benim anlamadığım nokta neden bir diğer babs formları ile birlikte verilmiyorda takip eden ayın sonuna kadar.Hani mantığı nedir?Bir türlü çözemedim.Neyse geçmiş olsun sayın Ersoy

aynı şekilde bende yakalandım da onun için meslektaşların bir görüşünü alayım diye sordum. Gerçekten mükellefiyeti terk edenler tebliğde yazmasına rağmen büyük bir tuzak.