fonradar

Geçici vergide hata mesajı var?

Sistemde kayıtlı bir önceki dönem KGECICI Beyannamenizin Hesaplanan Geçici Vergi tutarı ile bu dönem KGECICI Beyannamenizde indirim konusu yaptığınız 'Önceki Dönemlerde Hesaplanan Geçici Vergi' tutarı arasında fark bulunmaktadır. Beyan bilgilerinizi kontrol ediniz.

üstatlar kurumlar geçici vergide her zaman yaptığım gibi önceki dönemlerde hesaplanan geçici vergi tutarına daha önceki dönemlerdeki en yüksek tutarı yazdım.bu mesajın anlamı nedir acaba bloke oldumda karşılaşan varmı veyahut ne yapmak gerekiyor acaba.
acil yardımlarınızı bekliyorum bu sıkışık günlerimizde hepinize hayırlı işler dilerim.

Ynt: geçici vergide hata mesajı

Yeni bir kontrol yapmaya başlamış maliye.Ancak programcılar hatalı yapmış, sorgulamayı bir önceki beyannameden yapıyor sadece, diğer beyannameleri de kapsayacak şekilde yapması gerekirdi.
444' lü hattı aradım ben.
O uyarıyı dikkate almayın dediler.
Düzeltilecektir büyük ihtimal.

Ynt: Geçici vergide hata mesajı var?

Arkadaşlar ne yaptınız?Hata mesajı veren beyanlarınızı gönderdinizmi beklemedemisiniz?

Bendede 15 kişide aynı mesaj çıktı.tereddütdeyim göndereyimmi göndermeyeyimmi acaba diye?
bugün haftasonu olduğundan 444 lü hatlarla görüşemedim ben.

Ben bu şekilde onaylıyorum.
yaptığınız işlemin doğruluğundan eminseniz uyarıyı şimdilik dikkate almayın.

Onaylayabilirsiniz arkadaşlar.444 telefondaki yetkili onaylayın dedi.Bende onayladım.Bir sıkıntı çıkmaz merak etmeyin.
Sistemde yaptıkları kontrol sisteminin eksikliği sadece.
Düzelteceklerdir.Ama düzeltmelerini beklemeyin.

Merhaba,

ben bu mesajı hiç almadım ama bir mükellefin beyanın yaparken alacağımı düşünüyorum. Daha yapmadım..

Alma sebebim ve bu mesajın çıkma sebebi;
geçen dönemlerde tahakkuk etmiş ama ödenmemiş olan geçici vergi tutarının düşmesi midir?

Sevim Canyakmaz ' Alıntı:
Merhaba,

ben bu mesajı hiç almadım ama bir mükellefin beyanın yaparken alacağımı düşünüyorum. Daha yapmadım..

geçen dönemlerde tahakkuk etmiş ama ödenmemiş olan geçici vergi tutarının düşmesi midir?

Sevim hanım hayır öyle değil.Bu mesajın gelme sebebi şudur.
örnekleyelim.
2011-1.dönem geçici tahakkuku :6.000.00.-
2011-2 dönem geçici tahakkuku :3.000.00.-
2011-3.dönem geçici tahakkuku :4.000.00.-
2011-4.dönem geçici tahakkuku :15.000.00.- olsun.son dönem geçici beyanda en yüksek ödenen geçiciyi mahsup yaparken bizim örnekte 15.000.00-6.000.00 :9.000.00.-vergi tahakkuk etmesi lazım.Ama maliyenin programı sadece 3.dönemin kontrolünü yapıyor.Önceki dönemlerin kontrolünü yapmıyor.

444 lü hatlar bugün çalışıyormuş,görüştüm.Sn zindan'ın söylediği gibi onaylayın dediler sorun çıkmayacağını söylediler.Bende onayladım beyanlarımı.teşekkür ederim.

Sevim Canyakmaz ' Alıntı:
Merhaba,

Eğer mükelleflerinizin geçici vergi ödemeleri, her dönem artış gösterdi ise evet bu mesajı almazsınız. Ama diğer türlü ise; aynı sistemi kullandığımızdan farklı olmaz.

aynı sorunla bende karşılaşıyorum şu an onaylasammı acaba

rakamlarınızı gözden geçirin doğru ise uyarıyı boş verin.

ENGİN ' Alıntı:
aynı sorunla bende karşılaşıyorum şu an onaylasammı acaba

Sorunu düzeltmediler. Zaman kaybetmeyin. Ne zaman düzelir bell olmaz.