fonradar

Geçici Vergide Kar-Zarar

Geçici vergi de bir işletmede zarar çıkıyor bir önceki dönemdede zarar çıkmış (9678,57) VE bu dönemde de 1500 küsürlere düşüyor yani arada 8000 kadar fark var sizce ne yapmalıyım ilk defa geçici beyanname hazırlıyorum yardımcı olursanız sevinirim..

Son düzenleme:
muhasebe77 arkadaşım, neyi sorduğunuz tam olarak anlaşılmıyor. ne çıkıyorsa o. zararsa zarar karsa kar. neyi soruyorsunuz anlamadım. zaten önceki dönem zarar çıkmış, bu dönemde zarar çıktığı anlaşılıyor yazdıklarınızdan. birşey yapmaya gerek yok. birde merakımı mazur görün, meslek mensubu musunuz acaba?

Tüh ya işe bak zararı düşmüş ilerde kar bile edebilir ve yanlışlıkla vergi ödedip aranızı açılmasını vesile olabilirsiniz aynı zararla devam etmeniz onun içinde stoklarla oynamanız lazım kestirmeden gidip değil mi ne güzel öğretiyorlar size orada muhasebeyi.Maalesef ülkemizin acı gerçeği bu

Geçici vergi de bir işletmede zarar çıkıyor bir önceki dönemdede zarar çıkmış (9678,57) VE bu dönemde de 1500 küsürlere düşüyor yani arada 8000 kadar fark var sizce ne yapmalıyım ilk defa geçici beyanname hazırlıyorum yardımcı olursanız sevinirim..
İlk dönemde zarar çıkması, ikinci dönemde kar çıkması veya zararın azalması olabilecek durumlardır. İlk dönemi hiç göz önüne almadan ocak/haziran dönemi gelir tablosunu hazırlayıp geçici vergi beyannamenizi düzenleyiniz.