fonradar

Geçicide Yatırım İndirimi Hesaplama

MUSTAFA KAYADUMAN

Katkı Sunan Üye
Selamlar4.dönem geçicide yatırım teşvik indirimizi nasıl hesaplamam ve işlemem lazım acaba yatırım tutarı :3.000.000 tl vergi indirimi %70 yatırım katkı oranı :%30 normal kar :3.000.000 tl nasıl bir işlem yapmam lazım tesekkurler

Kardeş yazmadığın yer kalmadı. Forum olsun, whatsapp olsun, telegram olsun. Sana sirküleride attık, seminerler var dedik youtubda izle dedik. Sen taşıma suyla bu işi yürütemezsin. Patlayacaksın haberin olsun. Bunun altına istediğini yazabilirsin. Polemiğe girmeyeceğim.

Polemik olmaz dostum merak etme watsap teelgram forum meslekdaslar gruplar bunun için var, patlayacak bir durum da göremiyorum ben. Bin bilsend e bir bilene danış demişler. Bazen bilmediklerimizi soruyoruz bazen bildiklerimizde hatamız yanlışımız va rmı diye soruyoruz bazen Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok diye soruyoruz bazen evhamlı her şeyden şüphelenen işvereni ikna etmek için onun ısrarıyla soruyoruz bazen de kimsenin cesaret edip kendini saklayıp etliye sütlüye karışmadığı durumlarda da muallaktaki konuları netleştirmek için soruyoruz sormaktan çekinmem korkmam yeri gelir teyit amaçlı 2*2 kaç eder diye de sorabilirim bu bana bir şey kaybettirmez burada cevap verip vakit ayıran da ALLAH razı olsun cevap vermeyen kızan sinırlenen den de hiç sorun değil muhasebe mesleği bir derya ve dipsiz kuyu devamlı sirküler yöenetmelikler tebliğler yasalar değişiyor bütün sitelerden gelen güncellemeleri de okuyoruz ama akıl akıldan üstündür belki birisinden bir kelime ilim öğreniriz belki bilmedigimiz bir konuyu öğreniriz ki bu sorularla o kadar çok bilgiler edindim mi işte teknoloji buna yarar sadece interneti facebook ınstegram tiktok da değil işte böyle faydalı sayfalarda kullanmak lazım kaldı ki 2002 den beri her siteye girer sorar öğrenirim ve bana da soranlar ile cevapladıklarımın güzel dönüşlerin dökümanlarını atsam buradan köye yol olur soru sormak ayıp değil günah değil bir muhasebeci 100 yaşına kadar gelse hayata da 100 kere gelse gene de sormak zorunda beyannameler bölümünü açın dünya kadar beyanname var hiç görmediğimiz işler var 100 sayfa okuduk 100 tane de video izledik bazen de buna vakit olmuyor ama sordugumuz iş başına gelmiş olan kısa ve öz anlatıyor olay daha iyi anlaşılıyor yoksa siz benim okuyup araştırmadığımımı sanıyorsunuz her yerim not tebliğ video dolu merak etmeyin gece bu işin videolarını kaça kadar seyrettim biliyor musunuz, ama bu demek değildir ki soru sormayalım 20 yıldır bilmedıklerimi sorarım sormaya da devam edeceğim bildiğim anladığım konularda bazen şüpheyle yaklaşıp bilmiyormuş gibi teyit amaçlı soracağım ayrıyeten şu da var siz belki ofisdesiniz ama benim başımda 3 tane anlayışsız işveren var dışardan duyduklarına inanan her şeyden şüphelenen evhamlı insanlar adamı ikna etmek içinde teyit amaçlı bu sitelerdeki cevapların benım icin önemi büyük.İnternetten bilgi yönünde sizinde faydalanmanızı dilerim biraz daha geniş düşünmenizi tavsiye ederim tesekkurler saygilar

işveren soruyor 3.000.000 gidere işledin mi diye o iş öyle olmaz dedigimizde herkes gruplardan faydalanıyor hani hangi smmm ye sordun araştırdın kim ne cevap vermiş göster bana diyor ne dersın bu duruma ne yapmamı tavsıye edersınız ben büro sahibi degilim ki direk işvere baglıyım ve bu sorulara sormak durumundayım zira devamlı gelişen yeniliklere ayak uydurmaya çalışan çok yönlü büyüyen bir firmamız var araştırmacı olmak iyidir herkese tavsiye derim en son imzayı atıp mühürü vurmak da önemlidir bu degerli sayfada ilminizi ve bilginizi kkonuşturmanızı beklerız

Şimdi gruptan bir meslektas aradı o da bilmiyormuş tesadufen benim masajımı görmüş unutmuş bana sordu bende butun ogrendıklerimi aktardım nasıl dua ediyor ve mutlu bir bilseniz işte bilgi akışı konusunda duyarlı olan herkesden ALLAH razı olsun.Okuldai veliler toplantısında öğretmenlern en memnun olduğu öğrenci parmak kaldıran soru soran derse iştirak edendir köşesinde oturup sadece kitabı okuyan değil sadece video izlemekle makale okumakla olsaydı bu işler okula öğretmene ne gerek vardı

İmalatçı ise oran değişir. Yatırım döneminde diğer faaliyetlerden kazanç var ise uyguluyabilirsin ancak yatırım bitmediği için kristal top gibidir. Belge kapansın işletme döneminde uygulamanda yarar var. Ama düz mantık gidersek. Vargi oranı 25 ise 70 lik kısmı senin avantajın. Devlet desteğin.7,5 vergin var. Bdp'de 32/a kısmına 7,5 yazacaksın o hesaplayacak. Taaki 3.000.000*0,30 'u bulana kadrar. Kapama sonrası kalan şarjörüne endeksleme yapabilirsin. Açık olmadı ama kafanda resim çizer.