fonradar

Geçmiş Dönem Kurumlar Vergisi Beyannamesi

milayda

Katkı Sunan Üye
Selam arkadaşlar,

Önemli bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.. Acil!...

Devir aldığım ltd.şirketin 2010 kurumlar vergisi beyannamesi verilmemiş. 2010 yılı evraklarını tek tek işleyerek tablolarını çıkardım fakat beyanname verme aşamsında bir sıkıntım var, 2009 yılı kurumlar vergisi beyannamesi ve finansal tablolar elimde olmadığı için 2009 yılında beyan edilmiş bilanço ve gelir tablosunu göremiyorum 2010 yılı kurumlar vergisi beyanname eklerinde önceki dönem verilerini nasıl doldurucam? 2009 yılı evraklarını da işledim fakat eski muhasebecinin beyanı ile tutturmam mümkün değil. Kendi kayıtlarıma göre yaparsam arada tutarsızlık olacaktır, bu ilerde sorun çıkarır mı veya önceki dönem tablolarını girmeden beyannameyi gönderebilirmiyim??

Ynt: Geçmiş Dönem Kurumlar Vergisi Beyannamesi

Önceki dönem bilgilerini girmeden de gönderebilirsiniz tabi ki. Ancak vergi dairesine giderek çıktı alabilirsiniz de

Vekaletiniz varsa vergi dairesinden rahatlıkla alabilirsiniz, olmasa bile hali hazırda mali müşaviriyim deyin, beyannamelere imza atıyorum deyin, ekranda görür ve verirler.

Vergi Dairesinden tahakkuk bilgilerini aldım, beyannamenin suretini de alabilirmiyim?

e-beyannamede 2009 yılı kurumlar vergisi beyannamesini dökümünü alamıyormuyuz.

Arşiv kısmından aratın.

Yalniz 2009 yili kurumlari eski muhasebeci onayladigi icin kendi sifresiyle goruntuleme yapamaz