fonradar

Geçmiş Yıl Karının Sermayeyeye Eklenme İşlemleri

Forumda bununla ilgili bilgiler buldum fakat eski tarihli olduğu için güncel olarak bulamadım.
Güncel olarak geçmiş yıl karlarımızı sermayeye eklemek istiyoruz bunun için neler yapmamız gerekiyor
detaylı olarak aktarabilirseniz sevinirim?

Merhaba
Anonim mi Limited mi bilinmez ama,özellikle limitedler için söyleyeyim,smmm raporunun içeriği dışında çok özellikli bir değişen yok.Diğerleri standart prosedür olup halen geçerlidir.
Ayrıca özellikle Ticaret Odası (istanbul) tarafından yapılan şu duyuruya da özellikle dikkatinizi çekerim.
.:: ÖNEMLİ DUYURU ::.
ŞİRKET KURULUŞLARI VE SERMAYE ARTIRIMLARINDA ÖDENMESİ GEREKEN REKABET KURUMU PAYI ÖDEMELERİ 02.01.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜKLERİ VEZNELERİNİN BULUNDUĞU MALTEPE ANADOLU YAKASI BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ â€“ PERPA BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ â€“ GİYİMKENT BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ VEZNELERİNDEN BAŞVURU ESNASINDA TAHSİL EDİLECEKTİR.

02.01.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN BANKALARA YAPILACAK REKABET KURUMU PAYI ÖDEMELERİ GEÇERSİZ SAYILACAĞINDAN AYRICA BANKALARA ÖDEME YAPILMAMASI GEREKMEKTEDİR.

Smmm raporunun içeriği değişmiş ve özellikle şu konular istenmektedir.
Sermayenin ödenip ödenmediği,karşılıksız kalıp kalmadığı ve özvarlıkların tesbiti..

Siz hazırlıklara başlayın, takıldığınız yerlerde sorun,yardımcı oluruz.

şirketimiz A.Ş. daha önce bu raporu da hazırlamış değilim, standart prosedürleri de yazabilirseniz sevinirim.
Bana bu konuda ne kadar fazla ayrıntı verirseniz o kadar iyi olur. Sonradan uğraşmaktansa şimdiden bilerek yapmak gerek.