Geçmiş Yıl Zararlarının Mahsubu

Üyelik
6 Tem 2005
Mesajlar
1,007
Konum
bursa
Bir muhasbe kitabında şöyle bir uygulama okudum acaba yapan var mıdır?

Şirketin yüksek oranda geçmiş yıl zararları vaş özkaynakların 2/3ünden fazlası yitirlmiş. Buna mukabil yine yüksek meblağda ortaklara borçlar var..

131 ortaklardan alacaklar 500
580 geçmiş yıl zararları 500
geçmiş yıl zararlarının ort. kur. kararıyla ortaklar cari hesabına devri


331 ortaklara borçlar 500
131 ortaklardan alacaklar 500
 
Üyelik
3 Kas 2007
Mesajlar
823
Ynt: geçmiş yıl zararlarının mahsubu

evet yapılınabilinir
zararı ortaklar karşılıyor demektir
karar ile yapılınabilinir
 
Üyelik
20 Şub 2009
Mesajlar
296
Ynt: Geçmiş Yıl Zararlarının Mahsubu

biz yaptık, ortakların tamamının onayı ile olabiliyor. Türk Ticaret Kanunu 171.madde
 
Üst