fonradar

Gelir Belgesi Nereden Alınır? (Youtube Yeni Vergilendirme)

Sosyal içerik üretici istisnası ile %15 vergi veriyorum. Ayrıca otomatik en düşük bağkuru mu da ödüyorum. Aylık kazancım 20 bin küsür. Bankalara kredi için gittiğimde ise gelir belgesi ve SGK hizmet dökümü istiyorlar. Bağkur'umu en düşükten yatırdığım için asgari ücret kazancına göre kredi veriyorlar. Gelir belgesini de hiçbir yerden alamıyorum. Vergi levhası yok. Şirketim yok. Altında çalıştığım biri yok. Bana bu gelir belgesini kim verecek? 2 sorum var.

1- Aylık Bağkur ödememi nasıl yükseltebilirim?
2- Gelir Belgesini nereden alabilirim?

Herkese merhaba

1-E-devlet üzerinden SGK-4B(Bağkur)Günlük Kazanç Beyan üzerinden 333.60 TL-2.502,00TL arasında bir tutar olmak üzere yükseltebilirsiniz.
2-Bankalara vergi dairesi md.lüğünden alınan sos.içerik üretici istisna belgesi ile içerik üretimi karşılığı yatan tutarların dökümünü gösteren hs.cüzdanı,ekstre gibi belgeleri gelir belgesi olarak sunabilirsiniz.

Herkese merhaba

1-E-devlet üzerinden SGK-4B(Bağkur)Günlük Kazanç Beyan üzerinden 333.60 TL-2.502,00TL arasında bir tutar olmak üzere yükseltebilirsiniz.
2-Bankalara vergi dairesi md.lüğünden alınan sos.içerik üretici istisna belgesi ile içerik üretimi karşılığı yatan tutarların dökümünü gösteren hs.cüzdanı,ekstre gibi belgeleri gelir belgesi olarak sunabilirsiniz.
Teşekkürler hocam