fonradar

Gelir Geçicide ortaklığa nakil giden şahsın durumu

29/06/2010 tarihi itibari ile serbes meslek faaliyetime başka bir arkadaşla ortaklık kurarak devam etmekteyim.ortaklığa geçerkende nakil gittim. şimdi gelir geçici yönünden 2. dönemi nasıl göndermem gerekiyor?
benim gelir geçicide ki hesap özetimde dönem içi hasılat 8430 dönem içi giderler 5988,90 bu hesap özeti ortaklığa geçmeden önceki 29/06/2010 a kadar olan, ortaklığa geçtikten sonraki hesap özetinde dönem içi net giderler 90,79 dur. şimdi sormak istediğim beyannamemi gönderirken nasıl bir yol izliycem. diğer ortağı benim ortaklıktan önceki hesap özetim ilgilendiriyo? ben gönderirken pay oranını %100 mü seçicem %50 mi?

Ynt: Gelir Geçicide ortaklığa nakil giden şahsın durumu

sayın tegila,şimdi siz serbest meslek erbabı olduğunuzdan zaten kazancın tesbit yöntemi ile ilgili kısımla ilginiz yok ve bu açıdanda yüzde kısmı ile alakanız yok ve burda siz beyannamede ekler bölümünde iki tane kısım dolduracaksınız ve bu rakamın toplamınıda matrah kısmında gelir veya zarar olarak bildireceksiniz ve işlem sadece bu kadar ve kafa karıştırıcı bir durumda yok ortada, kolay gelsin.