fonradar

Gelir Tablosu Beyanı Hk.

Selamlar arkadaslar ,

Bir firma bende hizmet işlerine ait( son 2 yıla ait ) 2012 ve 2011 yılına ait gelir tablosunu istedi ihaleye sunmak için.

Aşağıdaki mevzuat hükümlerine göre bende Hizmet işleri gelir tablosu adı altında şirketin unvanı vergi numarası bilgilerini yer vererek hizmet işlerine ait 2011 ve 2012 yılı kesilen fatura bilgileri gösteren tablo hazırladım ve 2011 ve 2012 yılında kesilen faturaların ortalamasını belirttim ve ekinde faturaların fotokopilerini ekledim. Aşadaki mevzuat hükmüne göre yeterlimidir. Başka bir belge eklememe gerek var mıdır.

Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

7.4.3. İstekli tarafından;
b) Taahhüt altında devam eden hizmet işlerinin gerçekleştirilen kısmının veya bitirilen hizmet işlerinin parasal tutarını gösteren ihalenin yapıldığı yıldan önceki yılda düzenlenmiş faturaların,

taahhüt altında devam eden işlerin gerçekleştirilen kısmının veya bitirilen işlerin parasal tutarının ise teklif edilen bedelin % 15'inden az olmaması gerekir. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan istekli yeterli kabul edilir.
Bu kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu takdirde, son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır.
İhale veya son başvuru tarihi yılın ilk dört ayında olan ihalelerde, bir önceki yıla ait gelir tablosunu sunmayanlar, iki önceki yılın gelir tablosunu sunabilirler. Bu gelir tablosunun yeterlik kriterini sağlayamaması halinde, iki önceki yılın ve üç önceki yılın gelir tabloları sunulabilir. Bu durumda, gelir tabloları sunulan yılların parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır.
Gelir tablosunun, yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir ya da vergi dairesince onaylı olması zorunludur. Yabancı ülkede düzenlenen gelir tablosunun o ülke mevzuatına göre düzenlenmesi ve bu belgeyi düzenlemeye yetkili merci tarafından onaylanmış olması gereklidir.

Son düzenleme: