fonradar

Gelir Vergisi Beyannamesi Veremiyorum.

URUM79

Fenomen Üye
Merhaba, 2022 10. ayda kapanış yapan ve dolayısı ile de sözleşme iptali yaptığım bir müşterim için Defter Beyan sisteminden 2022 dönemine Gelir Vergisi beyanını veremiyorum.
*************** TC kimlik numaralı mükellef için beyanname/bildirim gönderme yetkiniz bulunmamaktadır.
Müşteri ile görüştüm. Herhangi bir faaliyeti yok ve başka bir meslek mensubu ile aracılık sorumluluk sözleşmesi de bulunmuyor.?

Eğer sözleşme iptali yapmışsanız veremeyebilirsiniz.Gerekirse tekrar "aracılık sözleşmesi" yapın ve beyanı o şekilde onaylayın.

Eğer sözleşme iptali yapmışsanız veremeyebilirsiniz.Gerekirse tekrar "aracılık sözleşmesi" yapın ve beyanı o şekilde onaylayın.
Sözleşme iptali yaptığımız mükelleflerin beyanlarını verebilmemiz gerekmezmi? İki mükellefin beyanlarını sözleşme iptali yapmama rağmen verebildim…..

Bende iptal yaptığım birkaç mükellefe verdim.Ama sizde neden böyle bir uyarı verdi anlamadım. Tekrar firma açıp başka meslektaşın sözleşmesi sistemde olsa,bunu anlarım,ama başkada sözleşme yok diye yazmışsınız.O yüzden bende şaşırdım ama Şu an onunla uğraşacak zamanınız yok diye düşünüyorum.Hızlı çözüm,tekrar bir aracılık sözleşmesi yapmak olacak.O yüzden yazdım