fonradar

Genç Girişimciye Vergi Muafiyeti

Herkese merhaba eşimle internetten satış yapmayı düşünüyoruz kendisi henüz 29 yaşını aşmadı .Ama sorun şu ki bu kanundan faydalanbilmek için Kendi işinde bilfiil çalışmak şartı aranıyor Daha önce bu işi Kapalı çarşıda yapıyordu fakat şu anda çalışmıyor internetten yurtdışına(Ebay) kendi yaptığı takı kolye gibi şeyleri satıcak.Bu kanundan faydalanbilirmiyiz.Eğer bu kanundan faydalanma imkanımız varsa fatura kesmek için bide şirket açmamız gerekirmi yoksa 3 sene içinde bundan da muhaf mı olucaz.Uzman Maliyeci arkadaşlarım yardımcı olursa çok sevinirim.Çünkü bu konularda hiç bilgimiz yok ve cezalar çok ağır ..gelir elde edelim derken ağır bir ceza yemekten korkuyoruz

Bir meslektaşımızdan profosyonel yardım almalısınız. Bu işler burdan uzaktan kumanda ile yapılamıyacak kadar nazik ve önemli.

Zaten profesyonel yardım almak için sordum soruyu .Bu yasa çıktımı eğer çıktıysa kanundan faydalancak olanlar bu üç yıl içinde vergiden muhaf olsalar bile yinede bir şirket açmaları gerekirmi .Uzaktan kumandalık bir durum yok ki ortada . Durumdan haberdar olan ve bilgi vermek isteyen uzman arkadaşım yardımcı olur bende ilgisine teşekkür ederim

Genç girişimcilere vergi muafiyeti konusu hükümetin düşündüğü ama hiç uygulamaya geçirmeden unuttup gittiği bir olay. Yani şu an genç girişimciye vergi muafiyeti diye birşey yok, ben 26 yaşındayım geçen ay firma açılışı yaptım öyle birşey olsaydı ben faydalanırdım.

Bu tip kanunlar genelde seçim yatırımı olarak seçime yakın zamanlarda çıkar.