fonradar

Gerçek Usulden Basit Usule Geçiş

gulcan

Katkı Sunan Üye
Merhaba
Sayın üstadlarım başlığı okur okumaz diyeceksiniz eminim böyle bir durum mümkün değil, birkere gerçek usulde açılan mükellef basit usulde işyeri açamaz diye,fakat bir iddaya göre yeni bir düzenleme ile küçük esnafların ekonomik kriz nedeni ile mal alım ve satış durumuna göre basit usule geçişleri yapılabilecekmiş.Bununla ilgili hiçbir tebliğ bulamadım eger hazırlanmakta olan bir tebliğ hakkında bilgisi olan üstadlarım varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ynt: Gerçek Usulden Basit Usule Geçiş

Hiç duymadım, gerçekleşmesini de zannetmiyorum. Aksi halde Gelir Vergisi mükellefi kalmaz memlekette.

gulcan ' Alıntı:
Merhaba
Sayın üstadlarım başlığı okur okumaz diyeceksiniz eminim böyle bir durum mümkün değil, birkere gerçek usulde açılan mükellef basit usulde işyeri açamaz diye,fakat bir iddaya göre yeni bir düzenleme ile küçük esnafların ekonomik kriz nedeni ile mal alım ve satış durumuna göre basit usule geçişleri yapılabilecekmiş.Bununla ilgili hiçbir tebliğ bulamadım eger hazırlanmakta olan bir tebliğ hakkında bilgisi olan üstadlarım varsa yardımcı olursa sevinirim.

Maliye bakanının böyle birşeyi onaylayacağını,uygulamaya koyacağını hiç zannetmem.En azından şimdilik böyle bir olay sözkonusu değil.

Böyle bir şey düşünülüyorsa bile tebliğle olması imkansız, kanun değişikliği şart.

forumdaşlarıma bende katılıyorum. bencede olmaz çünkü kendileriyle çelişirler.esas amaçları vergi kaybını önlemek olan idare basit usulü kaldırmaya çalışıyor.