Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

Ynt: Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

Var. :)

Ynt: Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

ben çok sabrettim ama bu acıya bu tat yetmiyo napıcaz?

var dolu. dikkat et yaşayarak soruna cevap alma

Laleli kardeş çok şükür ben ilkinde 5 ikincisinde 2 vererek bitirdim. Aslında başlamadan önce çok korkuyordum bu duruma düşermiyim acaba? diye gerçekten de kendime hiç güvenim yoktu ama çalıştım ve çok şükür oldu. Aslında ben ilkince 1-2 ders verirsem diye düşünüyordum. Gerçekten de aklıma gelmedi değil geldi bu duruma düşebileceğim. Çok zor bu gibi durum İnşallah herkes geçer rabbim kimselere göstermez ama sonuçta da ölüm değil Hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun.

ben de ilk sınavda 4 ders verdim. 2. sınavda hukuk dersini geçtim. maliyet ve denetimden 3. kez girdim. maliyetten olmayacak hatalar yaptım. İkinci hakkımda bu işi bitirmek istiyordum fakat bu iki ders bana yoldaş oldular. Geriliyorum bakalım zaman bize ne gösterecek.

Evet var.Ben 7 dersin 6 sını verdim tek dersten 2 yıl beklemeye alındım.Şu an 13 ayım doldu. Kaldı şurada 11 ay zaman gerçekten çabuk geçiyor.
Benim stajım gerçekten çok zahmetli geçti.1999 yılında başlamış olduğum zorlu maratonda hem sm hem de smmm başlama sınavını kazanan ve çok hırslı olan biri olarak üzülmedim desem yalan olur. Ancak her işte bir hayır vardır dedim ve sabrettim. Bizim mesleğin en can alıcı noktası sabır, sabır noktasında iyi duruş gösterip acının ilk andaki sert ivmeli vuruşuna aynı dirençle karşılık verebilmektir. Bunu başarabiliyorsan Korkma sen er ya da geç bu meslekte bir yere geleceksindir.
13 aylık bir süre geçti zamanın nasıl geçtiğini bana sorarsan hiç anlamadım.Kabul ediyorum geçen zaman bir daha geri gelmiyor.Ama bir de aynanın diğer tarafından bakıyorum. Çok sabredip çok çalışıp olayların istendiği gitmemesi nedeniyle tüm planların tüm hesapların sapması insanın ilk anda hayatını allak bullak ediyor. Bu çok farklı bir acı bu acı beni meslekte daha çok pişirdi. BU FİKİR TAMAMEN BENİM FİKRİM (BELKİ BEN KAZANSAYDIM BU SÖZÜ SÖYLESEYDİM İTİBAR ETMEZDİNİZ AMA KAZANAMADIM VE SÖYLÜYORUM.)Bence BEKLEME SÜRESİ KALDIRILMASIN bu acı meslek mensubu adayının içine işlesin öyle bir içine işlesin ki işleri rast gidip ruhsatını alıpta mesleğe önceden başlayan ve bu acıyı tatmayan bu acının ızdırabını hayatları boyunca bilemeyecek arkadaşlarını geçmede ateşleyici bir güç olsun.
Hayatınızda başarılar....
Bu arada söyliyeyim konum itibariyle hayal ettiğimden ötedeyim. Bir kaybettim Bin kazandım

ebgin

benim bildiğim yönetmeliğe göre 2 yıl aradan sonra tekrar bütün derslerden girilmesi gerekir.
Siz 1 ders diye yazdınız? Emin olmak için soruyurum yanlış anlamayın.İyi bayramlar.

Tek dersten dolayı demek istemiştir heralde.Bu Tek ders neydi acaba ?

sayın ebgin bu sefer 7 de 7 yaparsın inşallah.yolun açık olsun.

Nice bayramlara

Düzeltmedir.
7 dersin altısını verdim tek ders (Maliyet Muhasebesinden kaldım)
2 Yıl Bekleme süresinden sonra 7 dersin 7 sinden tekrar gireceğim....
Herkese şimdiden iyi bayramlar....

ebgin iyi bayramlar

inan bana bir bakmışsın smmm olmuşsun bil,önemli olan sağlık bence elimiz ayağımız aklımıza birşey olmasın bunları geri getirmek zordur.Hayırlı bayramlar ebgin kardeş.

ebgin ' Alıntı:
Evet var.Ben 7 dersin 6 sını verdim tek dersten 2 yıl beklemeye alındım.Şu an 13 ayım doldu. Kaldı şurada 11 ay zaman gerçekten çabuk geçiyor.
Benim stajım gerçekten çok zahmetli geçti.1999 yılında başlamış olduğum zorlu maratonda hem sm hem de smmm başlama sınavını kazanan ve çok hırslı olan biri olarak üzülmedim desem yalan olur. Ancak her işte bir hayır vardır dedim ve sabrettim. Bizim mesleğin en can alıcı noktası sabır, sabır noktasında iyi duruş gösterip acının ilk andaki sert ivmeli vuruşuna aynı dirençle karşılık verebilmektir. Bunu başarabiliyorsan Korkma sen er ya da geç bu meslekte bir yere geleceksindir.
13 aylık bir süre geçti zamanın nasıl geçtiğini bana sorarsan hiç anlamadım.Kabul ediyorum geçen zaman bir daha geri gelmiyor.Ama bir de aynanın diğer tarafından bakıyorum. Çok sabredip çok çalışıp olayların istendiği gitmemesi nedeniyle tüm planların tüm hesapların sapması insanın ilk anda hayatını allak bullak ediyor. Bu çok farklı bir acı bu acı beni meslekte daha çok pişirdi. BU FİKİR TAMAMEN BENİM FİKRİM (BELKİ BEN KAZANSAYDIM BU SÖZÜ SÖYLESEYDİM İTİBAR ETMEZDİNİZ AMA KAZANAMADIM VE SÖYLÜYORUM.)Bence BEKLEME SÜRESİ KALDIRILMASIN bu acı meslek mensubu adayının içine işlesin öyle bir içine işlesin ki işleri rast gidip ruhsatını alıpta mesleğe önceden başlayan ve bu acıyı tatmayan bu acının ızdırabını hayatları boyunca bilemeyecek arkadaşlarını geçmede ateşleyici bir güç olsun.
Hayatınızda başarılar....
Bu arada söyliyeyim konum itibariyle hayal ettiğimden ötedeyim. Bir kaybettim Bin kazandım
sen hiç bişey çekmemişsin bir kıza 24 ay köle olup gece yarılarına kadar etin kemiğinden başka ruhunu da feda edip çalıştıktan sonra sabaha bi sayfa bilgiden esirgendin mi ? hem de kendi mesleğinden bi kız tarafından, tam bir kölelik le bağlılıkla feda edip de ümitlerinin boşa çıkartıldığı oldu mu ? ellere istedikleri herşeyi verip sana 2 satırın fazla görüldüğü oldu mu ? gece yarılarına kadar göz yaşlarıyla çalıştın mı ? hayatında tek kardeşinden ayrılıp acımasız vicdansız bir kızın elinde paralandın mı ? ellerin senden 10yaş küçük bebeleri yanında senden 7 yaş küçük başka bir bebe tarafından yerin en diplerine sokulduun oldu mu ?, kalbinin durduğunu hissettiğin oldumu aylarca anti depresan kullandınmı ? daha en az bir sayfa daha yazardım burda işte bunlar, senin o kaybolan 2 senene 22 kere bedeldi dostum. Bunlar ölümden bile acı şeyler.Gördüğün gibi bendeki kayıplar bin kazancım 1 milyon olacak mı? ismmmo böyle bir süreç ne gördü ne yaşadı ne duydu ne şahit oldu ama ben hala yara sarmaya uğraşıyorum. Bu kadar çileye hala veremedim bu sınavları Tüm zamanların en ağar stajyeri

ismmmo bir tek stajyer ölümü görmedi herhalde umarım o örnek ben olmam

sayın bozkurt;
öncelikle geçmiş olsun diyorum. ama derdinizin tam olarak ne olduğunu kavrayamdım. Ama her ne ise sizi çok üzmüş olmalı.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, bir kız arkadaşınızla sınavlara çalıştınız,çalışma zamanınızda bilmediğiniz konularda sizi aşağıladı, sınav zamanında sizden bir kaç satır (buraya tam anlamadım) esirgedi, yani nerde esirgedi sınav zamanında mı , lütfen sakin olup biraz daha açık anlatın, yardımcı olmak istiyorum size, olanlar olmuştur ama sizi bu kadar üzecek kadar hiç bir şey olmamalı hayatınızda.

anlattıklarım şuydu. 2 yıllık staj süresinde çok çile çektim zaten staja gelmeden önce de çok çileden gelmiştim. ve hayatım ne yazıkki bir smmm kızın eline verildi onun da yapmadığı kötülük kalmadı. Adına da eğitim dendi.staj dendi halbuki ileri düzeyde efendi bi yapım vardır, kapıcısından patronuna kadar saygıda kusur etmemeye özenirim. Ama 2 satır bişe sordummu yerin dibine girerdik