fonradar

Gereklilik Olduğunu Düşünen Kimse Yok mu?

HResources

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,

SGK artık bildiğiniz üzere istirahat alan personele rapor vermiyor, sistem üzerinden süreç işliyor (yada işletmeye çalışıyorlar)

Peki hiç şunu merak ettiniz mi;
Benim personelim neden rapor almış bunu nereden göreceğim???
TANI nedir?
Önemli bir konu olduğunu düşünüyorum..

Onuda artık personele sorup öğreneceksiniz :)

Şaka bir yana bu konuda haklısınız.Ancak bana bugüne kadar gelmeyen rapor olmadı.Hastaneler her ne kadar eletronik ortamda giriş yapsalarda kağıt olarakta rapor veriyor.Ama tabi hiç vermeyen hastanelerde olabilir birşey diyemeyeceğim.

dostum,

rapor e-çalışamamazlıkta iş kazası-meslek has-hastalık ve analık olarak bölümlenmiş.. eleman ; iş kazası ve mesl. hast. yazdırmadığı sürece diğerlerini bilsek ne çıkar:) bizi yoracak olan o iki neden dimi:.. kolay gelsin

ben gerekli olduğunu düşünüyorum açıkçası.
örneğin çok sık istirahat alan personelimin her seferinde hangi sebepten istirahat aldığını öğrenmek isterim.
1-2 günlük düzenli olarak istirahat alan personelim olabiliyor.

her seferinde burnu akan personelin sık sık hastaneden rapor almasını etik bulmam.
gerekiyorsa suistimal sezdiğim davranışlardan dolayı ihtarda vermek uyarmak isterim.

personelinizin bulaşıcı bir hastalığı, yaptığı işine engel teşkil edecek bir rahatsızlığı, vs. nedenler olabilir.
burada önemli olan işverenin bundan haberi olması konusudur.
Buna çözümü rapor alan personeli işbaşı yaptırmadan önce işyeri hekimine yönlendirmekle bulduk,
fakat ilgili bildirimlerde, hastaya konulan tanı, elektronik raporlarda görünmesi lazım.