fonradar

Geriye Dönük Hizmet Tespit Davası

sayın yetkili 12-04-1999 tarihinde işe başladığım firmada halen çalışmaktayım,aynı yıl ağustos ayında sgk girişim yapılmış en azında kayıtlarda öyle gözükmektedir.yıllarca düşük ssk primleri hakkında yöneticiler ile tartıştım üst yönetime şikayet edildim vs.bu mücadele tam 12 yıl sonra yani 2012 yılında düzeltildi fakat tüm çalışanlarınki yani o dönemde çaycısından müdürüne hepsi bürütten nete tavandan ödenmeye başladı.13 yıllık geçmiş düşük ödenen primler için halen uğraş vermekteyim lakin nsıl bir yol izlemem lazım avukat ile görüştüm abi primlerin yüksek yatıyor zaten 4 yılın kalmış emekli olunca hizmet tespit davası açarız diyor ik. ile görüştüm düzeltilemez hiç bir şekilde demektedir geriye dönük hizmet davası açmam halinde yanlız kalacağımı çok iyi bilmekteyim 2012 yılında tüm çalışanların maaşlarının sistemde 3-4 katına çıkarılmış olması o tarihe kadar düşük yatırılması yeterli delilmidir sizden ricam nasıl bir yol izlemeliyim her şeyi göze aldım

ayrıca eklemeyi unuttum kazanılmış haklar geri alınamaz ilkesi oyıl ik. mail ve ilan asarak brütten nete maaş lar yatacak şeklinde genelge yayınladı kimse sesini çıkarmadığından itiraz edemedik ve maaşın çoğu vergiye gidiyor bunun düzeltilmesi için de dava açabiliyormuyuz